Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Rusya'dan iki yeni vize kolaylığı!

Türkiye'nin turizmde ana pazarı olan Rusya’da vize rejiminde aylardır gündemde olan konularla ilgili olarak yasal süreç hızlandırıldı.

  • Reklam
Rusya'dan iki yeni vize kolaylığı!
22 Mart 2021 - 11:02
Reklam
Yabancılara vize verilmesiyle ilgili iki önemli yasa tasarı Duma'da ilk oturumda kabul edilirken ikinci ve üçüncü okumaların da Nisan ayında tamamlanması ve sonrasında yasalaşması bekleniyor.

Buna göre Rusya vatandaşlarının yakın akrabası olan yabancı ülke vatandaşlarına basitleştirilmiş prosedürle bir yıl süreliğine kolay yoldan vize verilecek.


İkinci tasarı ise yabancı turistlere, şu anda 1 aylık olarak verilen turist vizelerinin otelde rezervasyon yaptırmaları halinde altı aya kadar vize verilmesini öngörüyor.


Rusya’da mevcut uygulanan kurallara göre ülke vatandaşlarının, yabancı ülkelerin vatandaşları olan eşleri, çocukları ya da diğer yakın akrabalarına ülkeye girişlerde hiçbir ayrıcalık tanınmıyor. Polis makamlarından çıkarılan davetiye üzerinden yakınlara vize çıkarılması, mevcut durumda meşakkaetli bir süreç gerektiriyor ve en fazla 3 aylık vize veriliyor.

 
Yeni yasa ile bu zorluk kalkacak. Rus vatandaşının yabancı aile üyelerine kolaylıkla bir yıllık vize verilecek. Dışişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan yasa tasarılarını geçen sene hükümet Duma’ya sunmuştu.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum