Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Rusya iç turizme destek verdi, tur satışları arttı!

Rusya'nın iç turizmi teşvik etmek için uygulamaya koyduğu cash-back sistemi sayesinde, Mart ayının üçüncü haftasında turizm harcamaları artış gösterdi.

  • Reklam
Rusya iç turizme destek verdi, tur satışları arttı!
26 Mart 2021 - 11:41
Reklam
Bir önceki haftaya kıyasla yüzde 20 artış gösteren Rusya'nın iç turizmi teşvik etmek için uygulamaya koyduğu cash-back sisteminde, tatilciler ülke içinde bir tur için ödedikleri paranın bir kısmını devletten geri alıyor.

Üçüncü aşamasının startı 17 Martta verilen program kapsamında 18 Mart günü gerçekleşen tur satışlarının bir yıl öncesinde kıyasla 4,6 kat arttığı belirtildi.


Rus basınına açıkalamrad bulunan tur şirketi temsilcileri satışların pozitif bir dinamik sergilediğini belirtirken Level Travel yetkilisi, Rusya sahillerinde tatil yapmak isteyenlerin satın aldığı turların 3,5 kat arttığını söyledi. Rus turistlerin en çok tercih ettiği üç destinasyon olarak Soçi, Kaliningrad ve St. Petersburg açıklandı.


Rus basını iç turizmdeki bu canlılığa rağmen ülke dışı tur satışlarında durgunluğun devam ettiğini yazarken Level Travel yetkilisi, 2019 yılına oranla bir çok yurt dışı destinasyonun kapalı olmasından dolayı geçtiğimiz hafta satılan yurt dışı tur sayısının 1,5 kat daha düşük çıktığını belirtti.


Level Travel yetkilisi buna  geçen hafta satılan Türkiye turu sayısının 2019'un aynı döneminde satılan tur sayısından yüzde 45 daha fazla olduğunu kaydetti. Travelata.ru yetkilileri de Türkiye turu satışlarında yüzde 10'luk artış gözlediklerini, Mısır satışlarında ise yüzde 70 artış olduğunu belirtti.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum