Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
 • Reklam

Sağlık personeline ücretsiz tatil veren Euphoria personelini açıkta bıraktı

Prince Group bünyesinde bulunan, 2020 ve 2021 sezonunda geçerli olmak üzere 100 sağlık personelini ve ailelerini otellerinde ücretsiz olarak misafir edeceğini duyuran Euphoria Hotels'in personel maaşlarını ödemediği ortaya çıktı.

 • Reklam
Sağlık personeline ücretsiz tatil veren Euphoria personelini açıkta bıraktı
18 Nisan 2020 - 14:42
Reklam

Prince Group bünyesinde bulunan, 2020 ve 2021 sezonunda geçerli olmak üzere 100 sağlık personelini ve ailelerini otellerinde ücretsiz olarak misafir edeceğini duyuran Euphoria Hotels'in personel maaşlarını ödemediği ortaya çıktı.

Aylarca maaşlarını alamadıklarını iddia eden ve tazminatlarının da ödenmediğini öne süren otel çalışanları alacak sorunlarının çözülemeyişi sonucunda sesini duyurmak için sosyal medyada örgütlendiler.

Prince Group bünyesinde bulunan Euphoria Hotels&Resort çalışanları aylarca maaşlarını alamadıklarını, iş akdine son verilenler ise tazminatlarının ödenmediğini öne sürdü.

Euphoria Hotels&Resort çalışanları aylardır maaş alamadıklarını, sağlık çalışanlarına yönelik ücretsiz tatil verme girişiminin yalnızca imaj düzeltme amacı taşıdığını, bununla birlikte maaş vermeyen Euphoria otellerinin bu durumun üzerini kapatmaya çalıştığını belirtiyorlar. Otel çalışanları ''Hayır işleyip göz boyayacaklarına önce bizim hak ettiğimiz ve aylardır alamadığımız maaşlarımızı ödesinler'' diyerek duruma tepkilerini dile getiriyorlar.

Hizmet verdikleri ve canla başla çalıştıkları otelde maaşlarını alamadıkları gerekçesiyle büyük bir mağduriyetle karşı karşıya kaldıklarını aktaran çalışanlar şu bilgileri paylaştı:

”Hiçbir zaman maaşlarımız zamanında yatırılmamakla birlikte, ücretlerimiz gecikmeli ve parça parça ödenmekteydi. Ülkemizin ve sektörümüzün geçirdiği sıkıntılı günlerin bilincinde olarak ekmek yediğimiz yere bayram, özel gün demeden iyi niyetle hizmet ettik. Aylarca geciken ödemelere karşın fazla mesai yaparak çalışmaya devam ettik. Ancak bunca emeğimizin sonunda hala otellerden alacağı olan arkadaşlarımız var. Bir çok arkadaşımızın iş akdi sonlandırılmasına rağmen haklarını alamdıkları gibi sürekli geçiştiriliyorlar”

Turizm Haber Merkezi'ne ulaşan Yusuf Tekçe isimli otel çalışanı ise şu bilgileri paylaştı:

''6 ay önce Bar Captan olarak görev yaptığım Antalya Kemer Euphoria Hotel Tekirova'dan askerlik nedeniyle ayrılmak zorunda kaldım ve 6 ay boyunca hiç bir şekilde hakkım olan tazminatımı ve maaşımı yatırmadılar şimdi otelin ismini değiştirdiler. İhtarname de göndermeme rağmen hiç bir şekilde dönüş yapmadılar''

Şirket geçtiğimiz hafta 100 sağlık personeli ve ailesini bünyesinde bulunan Euphoria Tekirova, Euphoria Palm Beach Resort ve Euphoria Aegean Termal and Resort Otel'lerinde ücretsiz olarak misafir edeceğini duyurmuştu. Prince Group bünyesindeki Euphoria Aegean Resort Hotel çalışanları da 2017 yılında maaşlarını alamadıkları gerekçesiyle sosyal medya üzerinde grup kurarak seslerini duyurmaya çalışmış, daha sonra ismi geçen otelin önünde toplanarak eylem yapmışlardı.

 • Reklam

YORUMLAR

 • 12 Yorum
 • hjdfhk
  1 yıl önce
  tekirovadaki emforya diye okunan otel sahipleri isim değiştiriyorlar ama sahipleri aynı hala 100 lerce kişinin maaş alacağı var mahkemeye vermiş kişilerin bile mevcut hükümette millet vekilliği yapmış ama milletvekilliği devam etmeyen bu kişi bu firmanın tüm kanunsuz işlerine maşalık yapıyor bir çok çalışan cimere şikayette bulunmasına rağmen hükümet veya turizm bakanlığı hiç bir önlem almıyor hiç kimse buraya çalışmaya gitmesin
 • sinan
  2 yıl önce
  o kadar insanin hakkiyla oynayan sozde musluman kesim.adam yilda 10 defa haca gidiyor ama personel maasini odemedi. ucaklari dustu ders olmadi. bu mubarek ayda para yatirmadilar 7 ay oldu.Allaha nasil hesap verecek
 • Gökhan
  2 yıl önce
  Çalışanların haklarını ödemeyen bir firma şu gün yatacak bu gün yatacak diye diye insanları madur ettiler ve hala da durum devam ediyor.Allaha havalesiniz.
 • Deniz ezgi
  2 yıl önce
  2019 yaz sezonunun MAAŞLARINI ÖDEMEDİLER. NE BES PARALARI ÖDENDİ NE BAYRAM PARALARI..OKADAR ÇOK AİLEYİ VE İNSANLARI MADUR ETTİLER Kİ.. ŞİMDİ YALANDAN HABERLER.. İLK ÖNCE GEÇMİŞ PERSONELİNİN PARASINI ÖDESİN.. SONRA OTEL İŞLETSİN..
 • cemal
  2 yıl önce
  bunlar dinden bahseder haci hoca personele yapmadiklari haddi hesabi yok.odenmeyen komisyonlar maaslar. erbil ayaz o kadar insani caresiz biraktıki. yalanlari bitmez 7 ay odenmeyen maaslar birdaha odenmez.
 • meryem
  2 yıl önce
  saglik calisanlarina bedava tatil yaptiracaginiza bizim 7 aydir yatirmadiginiz maaslarimizi yatirin
 • bulent
  2 yıl önce
  bunlar hicbirseyine inanmayiniz.bunlar hepsi yalanci dolanci.maas prim hicbirsey yatmadi.Allah bildigi gibi yapsin.hep yalan dolan.musterilerine otele giriste para odemeyen acenta personeline mi odiyecek.Hakkimizi helal etmiyiruz
 • yuksel
  2 yıl önce
  patron ancak vip ucak ile gidip gelir lux otomobiller.ama 6 ay maas odemediler.patronundan tutun mudurlerine kadar hepsi yalanci.haksiz yere isten atildik.Allah bu dunyada obur dunyada bildigi gibi yapsin.insanlarin hakkiyla o kadar oynamak yalan solemek hicbiryerde yok.
 • Fesih
  2 yıl önce
  Alah böyle insanları bildiği gibi yapsın. ben daha maşimi almamışım virüs olmasaydi almaya giderdim tam 8 ay oldu para daha ortada yok
 • Mağdur
  2 yıl önce
  Bunlara yardım ye yalakalık yapan kim varsa Allahʹın gazabı üzerinize olsun
 • Ali
  2 yıl önce
  Tekirova eupharia otelde bir sezon çalıştım sezon sonu paranız yatar detiler ama bir yıl geçti sağlık çalışanlarını kullanarak reklam yapıyorlar yerine getiremeyecek sözü vermeye alışkın bunlar inanmayın bunlara Allah korkusu yok bunlarda sakın inanmayın ben hakkımı helal etmiyorum ????????????????
 • Eski Personel
  2 yıl önce
  2013 2106 da Palm Beacde çalıştım.Buradan çalışmak isteyenlere kesinlikle gitmemelerini söylüyorum.Mahkemeye verdim.Kazandigim halde bir kısmını yine yatirmadilar.Karsi dava açtılar.