Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Şaka değil gerçek! Turist çekmek için 5 yıldızlı oteli altınla kapladılar

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını sonrasında normalleşme sürecinde ülkede zayıflayan turizmi canlandırmak ve müşterileri cezbetmek için yeni açılan bir otelin dış cephesi, havuzu ve odaları 24 ayar altınla kaplandı.

  • Reklam
Şaka değil gerçek! Turist çekmek için 5 yıldızlı oteli altınla kapladılar
20 Temmuz 2020 - 12:39
Reklam

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını sonrasında normalleşme sürecinde ülkede zayıflayan turizmi canlandırmak ve müşterileri cezbetmek için yeni açılan 5 yıldızlı bir otelin dış cephesi, havuzu ve odaları 24 ayar altınla kaplandı.

 

Vietnam'da yeni açılan 5 yıldızlı bir otel, müşterilerini cezbetmek amacıyla 1 ton 24 ayar altın kullanarak,  başta dış cephe olmak üzere odalardaki tüm aksesuarları altınla kaplayarak hizmet vermeye başladı.

Başkent Hanoi'de bulunan bu otele gelen zengin müşteriler altın kaplamalı asansörleri kullanarak çıktıkları odalarında yine altın kaplama banyo küveti, ayna, musluk, lamba düğmeleri, tuvalet ve lavabo gibi aksesuarları kullanarak konaklayabiliyor. Tarihi bir Sovyet binasında hizmet veren otelin diğer müşterileri altın kaplamalı oda tutmasa da benzer hizmetlerde yararlanabiliyor. Zira otelin çatı katında bulunan havuzun fayansları da yine diğer odalarda olduğu gibi 24 ayar altınla kaplı.

 

Hoa Binh Group'a ait olan ve ABD merkezli Wyndham Hotels & Resorts tarafından işletilen otelde bir gece konaklamanın maliyeti 250 dolardan başlıyor ve şehirdeki diğer 5 yıldızlı otellerle aynı fiyat aralığında yer alıyor.

Dünyada buna benzer bir konseptin olmadığını belirten Otelin işletmecisi olan Vietnalı iş insanı Nguyen Huu Duong "Eğer kronavirüs salgını olmasaydı, şu anda bu otel tamamen dolu olurdu. Çünkü bu otelin eşi benzeri yok." diye konuştu.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum