Reklamı Geç
Reklam
Reklam
Reklam

Şarkılara konu olmuş, ünlülerin uğrak yeri olan otel!

Pek çok kişinin konaklayabilmek için aylar öncesinden rezervasyon yaptırıp sıraya girdiği otel aynı zamanda şarkılara da konu olmuş.

Şarkılara konu olmuş, ünlülerin uğrak yeri olan otel!
03 Aralık 2019 - 20:42
Reklam

Leonard Cohen'in şarkısına konu olduğu gibi çok sayıda ünlüye de ev sahipliği yapmış bir otel Chelsea Hotel.

 

Pek çok kişinin konaklayabilmek için aylar öncesinden rezervasyon yaptırıp sıraya girdiği otel, New York'da bulunan bu tarihi yapıda yer alıyor. 1883-1885 yılları arasında inşa edilen ve tarihi boyunca çok sayıda ismi ağırlayan  Chelsea Hotel veya Hotel Chelsa Victorian üslupla inşa edilmiş New York'un en ikonik binalarından ve Manhattan adasının batısında buluyor. 

250 odası olan ve 1977'den itibaren tarihi yapı olarak tescillenen Chelsea Hotel,  2018'de restorasyon için kapanmasının ardından yakında ziyaretçilerine kapılarını açmaya hazırlanıyor. 

Madonna, Edith Piaf, Bob Dylan, Mark Twain, O Henry, Arthur C. Clarke, Tennessee Williams, Jack Kerouac, Allen Ginsberg, Stanley Kubrick, Milos Forman, Ethan Hawke, Dennis Hopper, Jane Fonda, Uma Thurman, Tom Waits, Patti Smith, Chick Corea, Jeff Beck otelde yaşamış ünlü isimlerden. 

 

Hotel Chelsea aynı zamanda ünlü müzisyen Leonard Cohen'ın bir süre yaşadığı ve Chelse Hotel 2 adını taşıyan ünlü parçasının da geçtiği yer olma özelliği taşıyor.

 

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum