Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Seyahat edenlerle ilgili yapılan son anketin sonuçları açıklandı

Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) tarafından seyahat edenlerle ilgili yapılan son anket sonuçları açıklandı.

  • Reklam
Seyahat edenlerle ilgili yapılan son anketin sonuçları açıklandı
10 Mart 2021 - 12:07
Reklam
Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) tarafından seyahat edenlerle ilgili yapılan son anketin sonuçları hava yolculuğuna dönüşte artan güveni, mevcut seyahat kısıtlamalarındaki hayal kırıklığını ve seyahat için sağlık kimlik bilgilerini yönetmek için bir seyahat uygulamasının kabul edildiğini ortaya koydu.

IATA tarafından yapılan anket sonuçlarına göre turizm destinasyonlarının yüzde 88’i COVID-19 risklerini yönetmek ve ekonomiyi yeniden canlandırmak arasında doğru dengenin sağlanması gerektiğine inanıyor.


Bununla birlikte anket katılanların yüzde 85’i, hükümetlerin sınırları yeniden açmak için test kapasitesi veya aşı dağıtımı gibi koronavirüs ile mücadele hedefleri belirlemesi gerektiğine inanırken yüzde 84’lük bir kesim COVID-19’un ortadan kalkmayacağına inanıyor ve normal yaşarken ve seyahat ederken risklerini yönetmenin gerekliliğine inanıyor.


Anket katılımcılarının yüzde 68’lik kısmı yaşam kalitelerinin seyahat kısıtlamalarından dolayı düştüğünü ve bu durumdan dolayı muzdarip olduğunu kabul ederken yüzde 49 anket katılımcısı hava yolculuğu kısıtlamalarının çok ileri gittiğine inandığını belirtti.

IATA tarafından yapılan ve açıklanan anket sonuçlarına göre insanlar aynı zamanda seyahat özgürlüğünün kaybedilmesinden de hayal kırıklığına uğramış hissediyorlar. Ankete katılanların yüzde 68’i bunun sonucunda yaşam kalitelerinin kötüye gittiğini belirtiyor. Ankete katılanların yaklaşık yüzde 40’ı seyahat kısıtlamaları nedeniyle zihinsel stres sahibi olduklarını belirtirken üçte birinden fazlası, kısıtlamaların normal iş yapmalarını engellediğini iddia ediyor

IATA tarafından yapılan ankete göre gelecekteki seyahat trendleri şu şekilde:

Katılımcıların yüzde 57’si, salgının kontrol altına alınmasından sonraki iki ay içinde seyahat etmeyi bekliyor.

Yüzde 72’lik bir kesim mümkün olan en kısa sürede ailesini ve arkadaşlarını görmek için seyahat etmek isterden yüzde 81’i aşı olduktan sonra seyahat etme olasılıklarının daha yüksek olacağına inanıyor.

Yüzde 84, varış noktasında karantina olasılığı varsa seyahat etmeyeceğini söylerken yüzde 56’sı, ekonomi istikrara kavuşana kadar seyahatlerini erteleyecekleri belirttiyor. Ankete katılanların yüzde 62’si, virüs kontrol altına alındıktan sonra bile iş için daha az seyahat edeceklerini söylüyor.

Ankete katılanlara IATA tarafından hayata geçirilen TravelPass ile ilgili de sorular yöneltilirken katılımcıların yüzde 89’u, hükümetlerin aşı ve test sertifikalarını standartlaştırması gerektiğine inandığını belirtti. Katılımcıların yüzde 80’i IATA TravelPass Uygulamasını mümkün olan en kısa sürede kullanacağını açıklarken yüzde 78’i, veriler üzerinde tam kontrole sahip olmaları halinde bir seyahat kimlik bilgisi uygulaması kullanacağını belirtti.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum