Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Seyahat kısıtlaması kalkıyor! Almanya'dan Türkiye'ye yönelik tatil taleplerinde patlama

Alman Seyahat Acentaları Birliği Yurt Dışı Komisyonu Başkan Yardımcısı Önder Sancarbarlaz, Türkiye'ye yönelik tatil taleplerinde büyük artış yaşandığını söyledi.

Reklam
Seyahat kısıtlaması kalkıyor! Almanya'dan Türkiye'ye yönelik tatil taleplerinde patlama
31 Mayıs 2021 - 13:40
Görev yaptığı Alman Seyahat Acentaları Birliği'ne gelen bilgilere göre Almanya'nın yakın zamanda Türkiye'ye yönelik seyahat kısıtlamalarını kaldıracağını söyleyen Alman Seyahat Acentaları Birliği Yurt Dışı Komisyonu Başkan Yardımcısı Önder Sancarbarlaz umut verici gelişmelerin olduğunu, Türkiye'nin turizm sektöründeki durgunluktan hızla kurtulacağını belirtti.

Türkiye’ye yönelik yoğun bir şekilde talep ve rezervasyon akışı olduğunu belirten Sancarbarlaz Batı Avrupa ve lokomotif ülke Almanya’nın geri dönmesinin turizm açısından çok çok önemli olduğunu, Türkiye için can suyu olabilecek bir nitelik taşıdığını kaydetti.

Türkiye'nin salgının olumsuz etkilerinden hızla uzaklaşacağını ifade eden ve Türkiye'nin sağlam adımlar attığına dikkati çeken Sancarbarlaz, görev yaptığı Alman Seyahat Acentaları Birliği'ne gelen bilgilere göre Almanya'nın yakın zamanda Türkiye'ye yönelik seyahat kısıtlamalarını kaldıracağını söyledi. Sancarbarlaz, Almanya'dan gelenlerden talep edilen PCR testinin kaldırılması halinde Türkiye'ye yönelik tatil taleplerinde sıçrama yaşanacağını da vurguladı.


Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum