Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Seyahat yasakları kalktı TUI operasyonlarını öne çekti!

2019 yılında dünyanın en fazla turist ağırlayan ikinci destinasyonu olan ülkede vaka sayılarının düşmesiyle birlikte uygulanan karantina kuralları da değişti.

  • Reklam
Seyahat yasakları kalktı TUI operasyonlarını öne çekti!
13 Mart 2021 - 12:51
Reklam
Bugüne kadar vaka sayılarının 100 binde 200'lerin üzerinde olması nedeniyle seyahat yasağı uygulanan İspanya'nın dünyaca ünlü turizm merkezi Mayorka adalarında vaka sayısını 100 binde 25'in altına düşmesi üzerine seyahat yasağı kalktı.

Mallorca'nın yanı sıra Balear adaları ile birlikte Portekiz’in de önemli bir bölümünde yasak kaldırılırken Avrupalılar artık Mayorka adaları ve diğer yerlere hem test olmadan hem de karantina korkusu olmadan tatile gidebilecek.


Alman turistlerden paskalya tatiline Mayorka'ya veya Belear adalarına gelişte test istemeyeceğini açıklayan İspanya'dan dönen Alman turistler karantina sorunu yaşamayacak.


TUI operasyonlarını öne çekti

Seyahat yasağının kalkmasıyla Almanya’da Paskalya tatiline yönelik seyahat planları da hareketlenirken TUI Mayorka operasyonlarını bir hafta öne çektiğini açıkladı.

Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü tarafından yayımlanan raporlara göre 2019 yılında Fransa'nın ardından 83,5 milyon ile dünyada en fazla turist alan ikinci ülke olan İspanya, salgının etkisiyle 2020'de, 1969'dan bu yana ilk kez 20 milyon turist seviyesinin altına indi.

İspanya'da turizm sektör temsilcileri salgın ve uygulanan seyahat kısıtlamalarından dolayı turizmde 2021'de de toparlanma öngörmediklerini açıklamışlardı.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum