Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Seyahatlerde yeni dönem! Facebook CEO'su ışınlanma için tarih verdi

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, ışınlanma teknolojisinin hayatımıza gireceği tarihe ilişkin açıklamalarda bulundu.

Reklam
Seyahatlerde yeni dönem! Facebook CEO'su ışınlanma için tarih verdi
11 Mart 2021 - 14:20
Reklam
Facebook’un kurucusu The Information’a verdiği röportajda geleceğin enformasyon platformunun sanal gerçeklik olacağını ve bu kapsamda artırılmış ve sanal gerçekliğe yatırım yapmanın mantıklı olduğuna inandığını söyledi.

Sanal gerçekliğin gelişmesi gerektiğini vurgulayan, geliştiricileri cezbetmesi için büyük 10 milyon aktif kullanıcıya sahip olması ve büyük bir pazar haline gelmesi gerektiğini ifade eden Zuckerberg yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

''2021’deyiz, bitleri (veri depolamada en küçük dosya birimi) hareket ettirmek atomu hareket ettirmekten çok daha kolay. Tabii ki arabalar, uçaklar, tüm bunlar var olmaya devam edecek. Oysa daha fazla ışınlama gerçekleştirdiğimizde sadece klaisk seyahatleri, yolculuğu ve bireysel olarak bizi yavaşlatan türden şeyleri kişisel olarak ortadan kaldırmakla kalmıyoruz, bunun aynı zamanda toplum ve genel bakımdan gezegen için de daha iyi olduğunu düşünüyorum.''

Sanal gerçekliğe geçişin, dünya için de iyi olacağını, karbon salınımının ciddi oranda azalabileceğinin altını çizen ve 10 sene içinde toplantılara ışınlanarak gidileceğini belirtten Zuckerberg şöyle devam etti:

''Bugün sanal gerçeklikte nerede olduğumuzu düşündüğümde, deneyime girebiliyoruz. Çok iyi oyunlar ve farklı deneyimler mevcut. Ama kendi gerçekçi avatarınıza sahip olduğunuz, biriyle gerçek göz teması kurabildiğiniz, avatarınıza yansıtılan gerçek ifadelerin yer aldığı aşamaya varmayı çok istiyorum.''

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum