Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Sezon bitti Çardak Beach çöplüğe döndü!

Antalya'da 5 yıldızlı otellerin yanı başında lüks tatilin bedava sunulduğu Çardak Beach, kış mevsiminin gelmesiyle kaderine terk edildi.

Reklam
Sezon bitti Çardak Beach çöplüğe döndü!
24 Kasım 2020 - 05:19
Reklam

Turizmin başkenti Antalya'da 5 yıldızlı otellerin yanı başında lüks tatilin bedava sunulduğu Çardak Beach'ten geriye vatandaşlar eşyalarını toplayıp gidince çardakların iskeletleri ve çöp yığınları kaldı.

Bu yıl da yaz mevsiminin başlamasıyla kurulan Antalya'da çoğunlukla 5 yıldızlı otellerin bulunduğu bölgenin hemen yanında yer alan Kumköy Mahallesi'nde, denize sıfır lüks tatili ücretsiz sunan oba ve çardaklarda yaklaşık 3 bin kişi, her yıl olduğu gibi sahil bandındaki derme çatma çardaklarda yaz mevsimini geçirdi.


Yaz sıcaklarında doğayla iç içe geçirilen günlerin ardından kış mevsimi gelince, çardaklardaki bedava tatil de sona erdi. Vatandaşlar kişisel eşyalarını toplayıp evlerine dönerken geride yalnızca çardakların iskeletleri ve bırakılan çöpler kaldı.


Bölgede yaşayan halk geride bırakılan çöplere ve sahil bandının kötü görüntüsüne tepki göstererek, turizm kentine yakışmadığına dikkati çekerek "İnsanlar buraya yazın gelip güzelce tatillerini yapıp vakit geçiriyor. Lüks otellerin hemen yanındaki bu denize sıfır noktada çardaklar şu anda terk edilmiş. Hava soğuyunca durum böyle oldu ama geride çöpler bırakılmasaydı daha iyi olacaktı" dediler.

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum