Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Side Antik Kenti'ndeki otel mahkeme kararıyla yıkıldı!

Antalya Valiliği ve Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu ile Manavgat Belediyesinin birlikte yürüttüğü Side İmar Uygulama Planı Antik Side Kentsel Tasarım Projesi kapsamında otelin yıkımı gerçekleştirildi.

Side Antik Kenti'ndeki otel mahkeme kararıyla yıkıldı!
27 Nisan 2020 - 20:01
Reklam

Antalya'nın Manavgat ilçesi Side Mahallesi'ndeki Yalı Hotel, Danıştay kararıyla Manavgat Belediyesi tarafından yıkıldı. 

 

Antalya Valiliği ve Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu ile Manavgat Belediyesi tarafından yürüttülen Side İmar Uygulama Planı Antik Side Kentsel Tasarım Projesi kapsamında bir otelin yıkımı gerçekleştirildi.

 

Yıkım kararı 2 sene önce tebliğ edilen otel sahibi İhsan Aral’a, tebligat üzerine hem imar uygulama planına hem de yıkım kararlarına itiraz ederek yürütmenin durdurulması için başvuruda bulundu. Talebi Antalya 5. İdare Mahkemesi tarafından itiraz yolu açık olmak üzere 8 Nisan’da reddedilen İhsan Aral, Konya Bölge İdare Mahkemesi’ne itirazda bulundu. Manavgat Belediyesi ekipleri ve iş makineleri ise sabahın erken saatlerinde Aralı'ın sahibi olduğu Yalı Hotel’e gelerek bina ve eklentilerindeki eşyalar, belediyesi görevlileri tarafından boşaltıldıktan sonra yıkıma başlandı.


Yıkım çalışmasını yakından takip eden ve Side’nin sadece Manavgat’ın değil Antalya’nın, hatta Türkiye’nin göz bebeği olan bir turizm merkezi olduğunu belirten 
Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen “Side’de tarihin gün ışığına çıkarılması için Antalya Valiliği ve Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu’yla birlikte proje yürütüyoruz. Bu uğurda da gereken her şey yasalar çerçevesinde yapılmaktadır. Bu projeyle Side değerini katlayacak. Side eski görkemli günlerine geri dönecek” dedi.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum