Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Sinema, tiyatro ve konser salonları için flaş karar!

Koronavirüs salgını nedeniyle zor günler geçiren sinema, tiyatro ve konser salonları için flaş bir karar alındı.

Reklam
Sinema, tiyatro ve konser salonları için flaş karar!
08 Eylül 2021 - 23:30
Reklam
İçişleri Bakanlığı'nın yayınladığı genelge çerçevesinde Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürülüğü ilgililere bilgilendirme notu gönderdi. Bilgi notunun Genelge yayımlanmadan, WhatsApp gruplarında paylaşılması dikkat çekti.

Koronavirüs salgınında uzun süre kapalı kalan sinema, tiyatro ve konser salonları daha sonra yarı kapasiteyle seyirci alırken yeni kararla birlikte tam kapasite seyirci alınmasına karar verildi. Genelge yayımlanmadan bilgi notu gönderilmesi dikkat çekerken konu ile alakalı genelgeyi Turizm ve Kültür Bakanlığı'nın mı yoksa İçişleri Bakanlığı'nın mı yayınlanacağı bilinmiyor. Medyatava'nın haberine göre bilgilendirme notunda şu ifadelere yer verildi: ''Sayın Yetkili; bilindiği üzere, İçişleri Bakanlığı tarafından salgınla mücadelenin başarılı bir şekilde sürdürülmesi, salgının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riskin asgari seviyeye düşürülmesi amacıyla hazırlanan genelge gereği 6 Eylül 2021 Pazartesi gününden itibaren aşı olmayan kişilerin konser, sinema ve tiyatro gibi vatandaşların toplu olarak bulunduğu faaliyetlere katılımında negatif sonuçlu PCR testi zorunluluğu getirilmiştir.

Genelge çerçevesinde aşı sürecini tamamlamayan veya hastalığı geçirmemiş 18 yaş ve üzeri kişilerden tiyatro salonlarına girişte azami 48 saat içerisinde yapılmış negatif PCR testi sorgulaması zorunlu hale getirilmiştir. Genelgede belirtilen bu uygulama ile birlikte tedbirler tiyatro salonlarında kapasite sınırlaması kaldırılmış, salonların izleyiciler için tam kapasite kullanımına başlanılmıştır. Bilgilerinizi rica eder, sağlıklı günler dileriz.
T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü''


Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum