Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Son verilerle Antalya'ya gelen turist sayısı

Koronaviürüs tedbirleri kapsamında sıkı tedbirlerin alındığı tesislerde, farklı ülkelerden gelen misafirler sağlıklı ve güvenli şekilde tatil yapmanın keyfini sürüyor.

Reklam
Son verilerle Antalya'ya gelen turist sayısı
07 Temmuz 2021 - 11:41
Reklam
Her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapan başta Antalya olmak üzere Türkiye'nin turizm destinasyonlarında Kültür ve Turizm Bakanlığı koordinasyonunda koronavirüs salgını sürecinde başlatılan Güvenli Turizm Sertifikasyon Programı kapsamında sağlıklı ve güvenli tatil imkanı sunuluyor.

Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü verilerine göre Antalya'yı 2021 yılının 6 aylık döneminde salgına ve bazı ülkelerin uçuş kısıtlamalarına rağmen 1 milyon 551 bin 633 turist ziyaret etti.

Rusya 439 bin 209 turistle kente en fazla turistin geldiği ülke olurken Rusya'yı, 429 bin 366 turistle Ukrayna, 145 bin 444 turistle Almanya, 90 bin 739 turistle Polonya takip etti. 

Kente şu ana kadar 1,5 milyon turistin gelmesinin önemli olduğunu, geçen seneyle ilgili kıyaslanamayacak kadar iyi bir rakam olduğunu ve bu rakamların çok daha iyi olacağını düşündüklerini belirten Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Akdeniz BTK Başkanı Ferit Turgut kente en fazla turistin Rusya'dan geldiğini, rezervasyonlara göre Temmuz ve Ağustos ayında gelecek turist sayılarının daha iyi olacağının öngörüldüğünü bildirdi.

Kente 6 Temmuz'da yurt dışından 250 uçağın geldiğini vurgulayan Turgut 3-4 Temmuz'da uluslararası alandan kente 650 uçak geldiğini, gelen uçaklardan 80'inin Rusya'dan, 40'ının Ukrayna, 50'sinin Almanya'dan olduğunu söyledi.


Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum