Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Suudi Arabistan'dan flaş Hac kararı!

Koronavirüs dünya genelinde can almaya devam ederken, uluslararası etkinliklerin yanı sıra dini ibadetlerin yerine getirilmesini de etkiliyor.

Reklam
Suudi Arabistan'dan flaş Hac kararı!
12 Haziran 2021 - 14:32
Reklam
Suudi Arabistan, dünya genelindeki Müslümanları yakından etkileyen bir karar aldı.

Alınan karar doğrultusunda Suudi Arabistan, bu yıl Hac ibadetini yalnızca ülkede yaşayanlar ve vatandaşlarıyla sınırlı tutacak.

Yetkililerin verdiği bilgiye göre Hac ibadetini yapacak kişilerde 18-65 yaş aralığı ve koronavirüs aşısı yaptırmış olma şartı aranacak. Hac ibadeti için belirlenen toplam kontenjanın ise 60 bin ile sınırlı olacağı belirtildi.

Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanlığı tarafından Mayıs ayında yapılan açıklamada, Hac vazifesinin hacı adaylarının sağlık ve güvenliğini koruyacak özel önlemler altında düzenleneceği ve hac vazifesinin güvenli bir ortamda gerçekleştirileceği ifade edilirken Hac için alınacak önlemlerin ve koşulların ilerleyen günlerde ayrıntılı olarak açıklanacağı belirtilmişti. Suudi Arabistan'daki sağlık yetkililerinin durumu değerlendirmeye devam ettiğini belirten Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanlığı sözcücü herkesin güvenliğini sağlamak için her türlü önlemin alınacağını söylemişti.

Suudi Arabistan 2020 yılında da koronavirüs salgını nedeniyle Hac ibadeti için sadece ülke içindeki ve sınırlı sayıdaki hacı adayını kabul etmişti.Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum