Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Tatil paketlerinde sahtecilik uyarısı!

Turizm sektör temsilcileri, tatil paketi satın alırken her reklama inanılmaması, büyük yüzdelik indirimlere kanılmaması ve ödeme yapılmadan önce otelin aranıp teyit edilmesi uyarısında bulundu.

  • Reklam
Tatil paketlerinde sahtecilik uyarısı!
27 Mayıs 2021 - 13:07
Reklam
Koronavirüs salgınıyla mücadele tedbirleri kapsamında geçilen kademeli normalleşmeyle birlikte otellerin tatil rezervasyonları artarken turizmciler, tatil paketi satın alınırken dikkatli olunmasını tavsiye etti.

Mağdur olunmaması için rezervasyon yapılırken alınması gereken basit tedbirler olduğunu söyleyen sektör temsilcileri bazı lüks otellerin web sitelerinin kopyalanabildiğini belirtrek şu uyarılarda bulundu:


''Oteller ve seyahat acentaları hiçbir zaman birbirinden habersiz indirim ve aksiyon yapmaz. Bu, eğer bir sitede lüks otellerin çok büyük yüzdeli indirimler ve cazip teklifler yaptığını görürsek o siteden uzak durmamız anlamına gelmektedir. Kopya edilen web siteleri, sosyal medya reklamları kullanılarak arama motorunda ilk sıralarda tutup, üstüne cazip indirim ve teklifler yapılınca müşteri direkt tuzağa düşürülüyor. Hiçbir otel özellikle yaz sezonunda, çok nadir durumlar olmadığı sürece yüksek yüzdeli indirimler ve cazip teklifler yapmaz.''


Mutlak suretle otelin kendi sitesi ve telefon numarasına ulaşıp doğru bilgi almak, güvenilir seyahat acentaları üzerinden rezervasyon yaptırmak gerektiğinve tatil yapmak için otel, villa, karavan her ne satın alınacaksa dikkatli olunması önerisinde bulunan sektör temsilcileri şunları söyledi:


''Sosyal medyadaki her reklama inanmayın, tesisin yorumlarını okuyun, gerçek web sitesi olduğunu kontrol edin, iade garantisine göz atın, büyüt yüzdeli indirimlere kanmayın, gece tatil paketi almamaya özen gösterin. Yakalanmamak için dolandırma işlemlerini çoğunlukla akşam 20.00'den sonrası yaparlar ve sabah 05.00'den sonra böyle bir web sitesi ortada olmaz.''

İstenmeyen durumların yaşanmaması için dikkatli olunması gerektiğini belirteren sektör temsilceileri vatandaşların tatil satın alacağı seyahat acentasının TÜRSAB'a kayıtlı olup olmadığını kontroletmesi gerektiğini, tatil alınacak web sayfalarının hemen altında bulunan TÜRSAB'ın dijital doğrulama sistemi üzerinden kolayca seyahat acentasının kontrol edebileceğini belirttiler.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum