Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Tatile çıkmayı düşünenleri uyardı! Bir kez daha düşünün

Microsoft'un kurucu ortağı Bill Gates 2021 yılında turizm amaçlı seyahate çıkmayı düşünenlere uyarılarda bulundu.

Reklam
Tatile çıkmayı düşünenleri uyardı! Bir kez daha düşünün
18 Şubat 2021 - 11:49
Reklam
Microsoft'un kurucu ortağı Bill Gates CBS News kanalına verdiği röportajda koronavirüs salgını döneminde turizm amaçlı seyahate çıkmayı düşünen tatilcilerin bir kez daha düşünmesi gerektiğini söyledi.

Koronavirüsünün Güney Afrika ve Brezilya gibi yeni türleriyle başa çıkmak için üçüncü bir aşı dozunun gerekli olabileceğine inandığını kaydeden Gates hastalığın yeni varyantlarının yayılmasını önlemek için gelecekte ek aşıların gerekli olabileceğini de belirtti.


ABD'deki beş şirketin şu anda, her biri yeni ortaya çıkan türlere uyum sağlamak için sürekli olarak değiştirilen aşılar geliştirdiklerine dikkat çeken Bill Gates, kendisinin de yatırımcısı olduğu şirketlerin Güney Afrika'daki yeni türe karşı aşının ne kadar etkili olduğunu test etttiğini belirterek şunları söyledi:


''Muhtemelen 2021 yılının sonunda başarılı olunacak. Ancak bu dönemde tatilcilerin turizm amaçlı seyahate çıkmadan önce çok iyi düşünmeleri ve buna göre hareket etmeleri gerekiyor. Koronavirüsün yeni varyantları tüm dünyada hızla yayılıyor ve aşıların bu varyantlar üzerindeki etkileri hala tartışılıyor. Yeni gelişmeler için hızla çalışılıyor ancak 2021 turizm sezonunda tatilcilerin turizm amaçlı seyahat etmesini önermiyorum. Çünkü yeni varyantlardan korunabilmek için üçüncü doz aşının yapılması gerekebilir.''


Halihazırda mevcut aşıların koronavirüsün eni varyantlarına karşı kısmen de olsa yeterli koruma sağladığı sağlık çevreleri tarafından açıklanmış olsa da, milyarderin sözlerinin pandemiye karşı mücadelede ve dolayısıyla küresel turizm endüstrisindeki toparlanma hızında büyük bir etkisi olabileceği turizm sektör temsilcileri arasında tartışılmaya başlandı.


Şimdiye kadar, milyarder iş insanı Gates'in tahminlerinin maalesef çoğunlukla gerçekleştiğini kaydeden turizm sektör temsilcilerine göre bu yıl boyunca, koronavirüs korkusu turistleri seyahat etmekten caydırmaya devam edecek.

Bununla birlikte aşılanma hızı ne kadar artmış olsa da getirilen seyahat yasakları ve koronavirüsle ilgili seyahatseverlerin endişeleri 2021 turizm seoznunu olumsuz etkileyecek.

Turizm sektör temsilcileri farklı yönlerde çok sayıda charter programları ile kitlesel dış turizmin yeniden başlamasını beklediklerini açıkladılar.

Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • hasan gunel
    2 hafta önce
    o varyanti bu varyanti sen hep cebini doldur korkut insanlaribiz issizliktenkirilalim.varyanti mi biter doyar mi bu kopekler.insanlari sacma sapan bi grip mikrobuyla mahvettiniz.3-5 aya artik insanlari baglasan tutamazsin evde pislik herifler.dunyamin once bu ve bunun gibi suluklerden kurtulmasi lazim