Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Tayland'ın Rus turiste 16 gün karantina kararı Türkiye'ye yarayacak!

Rusya vatandaşlarının kış günlerinde 1 haftalık tur paketleriyle gittiği Güneydoğu Asya ülkelerinden Tayland tarafından kafa karıştırıcı bir karar alındı.

Reklam
Tayland'ın Rus turiste 16 gün karantina kararı Türkiye'ye yarayacak!
05 Ocak 2021 - 07:56
Reklam

Kış tatilinde deniz kum güneş üçlüsü için Rus turist tarafından yoğun şekilde tercih edilen Tayland, giriş yasağını kaldırdığı Rus turistlere 16 gün karantina otellerinde kalma zorunluluğu getirdi.

Karantina kararıyla ilgili olarak Tayland Turizm Ajansı tarafından Rus medyasına yapılan açıklamada, turistlerin Bangkok’taki ve ülkenin diğer bölglerindeki alternatif devlet karantinası (ALQ) otellerinde 16 gün (15 gece) karantinada kalmalarının zorunlu olduğu belirtildi.

Bununla birlikte otellerde önceden rezervasyon yaptırılması gerektiği ifade edilen açıklamada, 30 günü geçmeyen seyahatler için Rusya vatandaşlarına vize zorunluluğu olmadığı hatırlatıldı. Rus turistlerin seyahat öncesi ayrıca  Tayland Büyükelçiliği’nden giriş sertifikası (COE) almalarının da zorunlu olduğu uyarısı yapıldı.


Bu şartlarda Tayland'a paket turlarla gidecek sayısının çok az olacağını savunan Rus turizmciler bu şartlarda Türkiye'nin daha da ön plana çıkabileceğin görüşünde olmasına rağmen Moskova ve Novosibirsk’ten Tayland uçuşları için bilet satışları başladı.

 
Rusya’dan Tayland’a uçuşlar 26 Aralık 2020’de yeniden başlamıştı.

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum