Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Tedavi için geldikleri İstanbul'da kaldıkları lüks otelde kabusu yaşadılar

Bükreş’ten İstanbul’a annesinin tedavisi için gelen Romanya Büyükelçiliği katibi genç kadının konakladığı lüks otelde hem parası çalındı hem de otelden atılmakla tehdit edildi.

Reklam
Tedavi için geldikleri İstanbul'da kaldıkları lüks otelde kabusu yaşadılar
06 Eylül 2020 - 12:46
Reklam

Bükreş’ten İstanbul’a annesinin tedavisi için gelen Romanya Büyükelçiliği katibi genç kadının konakladığı lüks otelde hem parası çalındı hem de otelden atılmakla tehdit edildi.

İstanbul'a annesinin tedavisi için gelen ve anne ve babası ile sabahın erken saatlerinde lüks otele giriş yapan Romanya Bükreş Büyükelçiliğinde katiplik yapan Azerbaycan vatandaşı olan genç kadın N.M., yanlarında getirmiş oldukları 27.500 Euro'yu otel odasının kasasına koyduktan sonra otel görevlisine kasanın güvenliliğinden emin olmak için sorular yöneltti. Birkaç saat sonra hastaneye giden aile, geldiklerinde kasayı kontrol ettiklerinde koydukları parada eksiklik olduğunu fark ettiler.


Yaklaşık 2.000 Euro eksik olduğunu tespit ettikten sonra telaşla ailesiyle birlikte resepsiyona inip otel görevlisine durumu ileten ve paralarının çalındığını söyleyen Azerbaycanlı genç kadına otel görevlisinin kendi şifreniz ile açtıysanız bizi suçlayamazsınız demesiyle karşılaştı.


Yaşanan hırsızlık olayını 155'i arayarak bildiren ve kamera görüntülerini izlemek için bekleyen aile, otel yetkilisinin kendilerine 'Bizi müşterilerin önünde küçük düşürdünüz, sizi bu gece buradan atarız.' dediğini iddia etti.

Bükreş Büyükelçi katibi N.M., sorumlu olan otel yönetiminden ve kasadan 2.000 euro çalan şahıstan şikayetçi oldu.


Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Nihat Ünsal
    1 yıl önce
    Odanın kapısı ve emanet kasalarının birçoğunun kimin kartıyla açıldığı, hangi tarihte ve hangi saatte açıldığı kontrol edilebilmektedir. Ayrıca kat koridorlarında güvenlik kameraları ile kontrol tamamlanmaktadır...Vaktinde aynı odada kalan kızın annesinin parasını çaldığına da şahit olmuştum...