Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Termal devremülk sahiplerinden 150 Milyon TL'lik vurgun! Tutuklandılar

Afyonkarahisar’da termal devremülk satışı üzerinden 7 binin üstünde kişiyi yaklaşık 150 milyon lira dolandırdıkları öne sürülen şüphelilere yönelik operasyon yapıldı.

  • Reklam
Termal devremülk sahiplerinden 150 Milyon TL'lik vurgun! Tutuklandılar
06 Mart 2021 - 12:34
Reklam
İhsaniye’de termal devre mülk tesisleri ile ünlü beldede iddiaya göre 4 termal tesisin sahibi çağrı merkezi kurarak tesislerde devre mülkleri olan kişilere telefonla ulaşmaya başladı.

Mağdurlara devre mülklerinin tapularının çıkarılması, Arap ve Avrupalı turistlere kiraya verilmek üzere teminat miktarları alıp kar payı vereceklerini söyleyip, mailorder sistemi üzerinden satış yaptıkları kişilerin aynı bilgilerini kullanarak mevcut tutarlardan daha yüksek miktarlarda paralar çekerek dolandırıcılık yaptıkları iddia edildi.


Devremül tesis sahibi olan şahısların bu yöntemlerle 7 binin üstünde kişinin yaklaşık 150 milyon lirasını dolandırdıkları öne sürüldü.


Gelen şikayetler üzerine harekete geçen Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü (KOM) ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri geçtiğimiz Ocak ayında Afyonkarahisar merkezli İzmir'de yapılan operasyonda önceden belirlenen çok sayıda adrese baskın düzenleyerek 33 kişiyi gözaltına aldı.

Bu şahıslardan hakim karşısına çıkarılan 33 kişiden 19'u tutuklanırken, 14'ü adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Operasyonun ikinci dalgası ise hafta başında yapıldı. İkinci operasyonda yine örgüt üyesi oldukları iddia edilen 13'ü kadın 25 kişi adliyeye sevk edilirken Savcılık sorgularının ardından 25 şüphelinin 13'ü tutuklandı, 11'i adili kontrol şartı ile serbest kaldı.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum