Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Thomas Cook'ta son perde! Turistler Antalya'da mahsur kaldı

Borç batağında olan İngiliz turizm devinin Türkiye'ye gönderdiği turistler Antalya'da mahsur kaldı

  • Reklam
Thomas Cook'ta son perde! Turistler Antalya'da mahsur kaldı
22 Eylül 2019 - 09:22
Reklam

Borç batağında olan ve yakın zamanda iflas bayrağını çekeceği konuşulan ve dün İngiliz hükümeti ile masaya oturarak kurtarma planı için görüşen dünyanın en eski seyahat acentası İngiliz Thomas Cook aracılığı ile Türkiye'ye tatile gelen turistler Antalya'da mahsur kaldı. 

 

1841’de kurulan, dünyanın en eski seyahat acentası olan ve uzun zamandır iflasın eşiğinde olduğu konuşulan Thomas Cook için yolun sonu göründü. Büyük bir borç batağında olan ve online seyahat kanallarıyla mücadele edemeyen Thomas Cook, zor durumda olduğunu duyurarak İngiliz hükümetiyle masaya oturdu. İflas etmemek için en az 250 milyon dolar bulması gereken şirketin yetkilileri dün İngiliz hükümetiyle bir son dakika görüşmesi yaptı.

 

Turizm sektöründe, 20.000’den fazla çalışanı olan şirketin batması durumunda turistler kadar turizmcilerin de etkileneceği konuşulurken, online satış kanalları ile rekabet edemeyen şirketin müşterileri dünden beri oldukça gerilimli saatler geçiriyor.

 

Binlerce turistin başta Türkiye'de Antalya olmak üzere birçok ülkede mahsur kaldığı bildirildi. İngiliz Daily Star gazetesi dün gece Antalya’dan Glasgow’a gitmek isteyen bir turist kafilesinin uçağının arızalı diye kalkmadığını ve paralarını ödeyen yolculara otel tahsis edilmediğini ve birçok turistin geceyi havalimanında geçirdiğini aktardı.

Geceyi havalimanında geçiren ve yaşadıkları sıkıntılardan dolayı oldukça öfkeli olan turist kafilesinde olanlar İngiliz Daily Star gazetesine “Önce uçağımız kalkmadı. Daha sonra da bizi otellere götüreceklerini söylediler ama kimse götürmedi. Geceyi havalimanında geçirdik ve sabaha karşı dört sularında da havalimanından kovulduk. Thomas Cook bize hiçbir açıklama yapmadı ve genci yaşlısı en az 300 kişi havalimanında mahsur kaldık” açıklamasını yaptı.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum