Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Thomas Cook'tan boşalan kapasite 3 ayrı şirketle kapatılacak

Kültür ve Turizm Bakanı Nuri Ersoy, Thomas Cook’tan boşalan kapasiteyi 3 ayrı şirketle kapatacaklarını açıkladı.

  • Reklam
Thomas Cook'tan boşalan kapasite 3 ayrı şirketle kapatılacak
30 Eylül 2019 - 05:40
Reklam

Kültür ve Turizm Bakanı Nuri Ersoy, Thomas Cook’tan boşalan kapasiteyi EasyJet, Jet2 ve British Airways ile kapatacaklarını, ek seferler ve ilave kapasite konsunda bu şirketlerle mutabataka varıldığını açıkladı.

 

Ersoy, Thomas Cook’tan boşalan kapasitenin nasıl doldurulacağına ilişkin endişeler olduğunu belirterek şu açıklamaları yaptı:

 

“Thomas Cook'tan boşalan kapasite konusunda Bakanlık olarak biz endişe duymuyoruz. EasyJet önümüzdeki sene Antalya, Bodrum, Dalaman, İzmir ağırlıklı olmak üzere bizim farklı noktalarımıza gidiş dönüş 700 bin koltuk yani 350 bin kişilik ek kapasite başlatma taahhüdü verdi. Salı günü de Türkiye’ye gelicekler. Yazılı bir mutabakata varacağız. Biz de onların motivasyonunu artırmak, cesaretlendirmek için üzerimize düşen gereken destekleri katkıları vereceğiz.''

 

İngiltere pazarının en büyük ikinci oyuncusu Jet2 ile de zaten uzun süredir görüşüldüğünü belirten Bakan Ersoy şöyle devam etti:.'' Bu olay gerçekleştikten sonra onlarla iletişimimizi hızlandırdık. Şirketin CEO'su Steve Heapy pazartesi günü geliyor. Türkiye’ye olan kapasitelerini ne kadar artıracaklarını pazartesi günü masaya yatırıp kağıda döküyoruz. Kapasitelerini ciddi oranda artırmayı kabul ettiler. Yazı da beklemiyorlar. Ekim ayı itibarıyla mevcut destinasyonlarındaki uçuş sayılarını artırmaya başlayacaklar.”

 

Türkiye kapasitesini artırmak için mutabık kaldıkları bir diğer havayolunun da British Airways olduğunu belirten Ersoy şöyle konuştu: “British Airways ile de görüşmelerimiz bir sonuca vardı. Pazartesi günü toplantı yapacağız, yetkilileri Türkiye’ye geliyor. Önümüzdeki sene itibarıyla, haftalık üç sefer uçuyordu, haftalık altı sefer Dalaman uçuşlarını başlatma kararı aldı. Aynı zamanda önümüzdeki yaz sezonu itibarıyla Antalya’ya başlangıç itibarıyla haftalık önce üç sefer sonrasında altı sefere çıkmak üzere sefer koyması konusunda mutabık kaldık. Pazartesi detayları konuşup sefer sayılarını ve motivasyonlarını artırmak için katkılar yapacağımızı kağıda döküp sonuca bağlamış olacağız.”

  • Reklam
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum