Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

THY iç hat bilet satışlarını durdurdu! Uçak seyahatleri izne bağlandı

İçişleri Bakanlığı, 81 ilin valiliğine corona virüsü tedbirleri kapsamında uçak ve otobüs seferleriyle ilgili yeni bir genelge daha gönderdi.

  • Reklam
THY iç hat bilet satışlarını durdurdu! Uçak seyahatleri izne bağlandı
28 Mart 2020 - 19:16
Reklam

İçişleri Bakanlığı, 81 ilin valiliğine koronavirüs tedbirleri kapsamında uçak ve otobüs seferleriyle ilgili yeni bir genelge daha gönderdi.

 

Genelgeye göre, hava yolu ile düzenlenecek uçuşlarda da yolcular, yarın saat 06:00’dan itibaren Seyahat İzin Belgesi olmadan seyahat edemeyecek.

 

Koronavirüs salgınının yayılmasını önlemek amacıyla alınan tedbirler kapsamında yurt içi seyahatleri valilik izniyle gerçekleştirilebilecek. Bu kararın ardından Twitter hesabından bir açıklama yapan THY Basın Müşaviri Yahya Üstün, İçişleri Bakanlığı ile gerekli iletişim alt yapısı kurulana kadar iç hat bilet satışlarına ara verildiğini açıkladı.

 

Yahya Üstün, açıklamasında “Değerli misafirlerimiz, Yurtiçi seyahatlerin Valilik izni ile gerçekleştirilebilecek olması nedeniyle, İçişleri Bakanlığı ile gerekli iletişim altyapısı kurulana kadar iç hat bilet satışlarımıza kısa süreyle ara verilmiştir” ifadelerini kullandı.

 

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla hava yolu ile yurt içi uçuşlarda 29 Mart 2020 saat 06.00’dan itibaren Seyahat İzin Belgesi isteneceğini açıkladı.

 

Vali Yerlikaya Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Başta THY olmak üzere tüm hava yolu firmaları seyahat izin belgesi olmayan kişilere bilet satışı yapmayacak ve yolcu olarak taşımayacaktır. Ancak; Tedavi için doktor kararıyla sevk edilen, birinci derece yakını vefat eden/ağır hastası olan, son 15 günde gelip, kalacak yeri olmayan vatandaşlarımız, Seyahat İzin Kurulu’ndan izin belgesi alarak havayolu ile seyahat edebileceklerdir” ifaelerini kullandı.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum