Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

THY ile Turistik Doğu Ekspresi Balkanlar ve Çin'den gelecek turistleri taşıyacak

Türkiye'ye gelen yabancı turistlerin Turistik Doğu Ekspresi’nden yararlanılması öngörülüyor.

  • Reklam
THY ile Turistik Doğu Ekspresi Balkanlar ve Çin'den gelecek turistleri taşıyacak
16 Ağustos 2019 - 10:34
Reklam

Yabancı turistlerin Türkiye’nin doğusundan batısına tüm güzelliklerini keşfetmeleri amacıyla Turistik Doğu Ekspresi’nden yararlanılması öngörülüyor.

 

Ziyaret rotasında Konya'nın da bulunduğu ve Türk Hava Yolları, TCDD Taşımacılık ve Raytur arasındaki görüşmelerin ardından sonbaharda başlatılması düşünülen turlara Balkanlar ve Çin’den gelecek 50 bini aşkın turistin katılımı bekleniyor. 

 

Yabancı turistlerin doğudan batıya Türkiye’nin güzelliklerini keşfetmelerinin Turistik Doğu Ekspresi ile sağlanması için THY, TCDD ve Raytur arasında görüşmeler sürdürülüyor. THY’nin Çin ve Balkan ülkelerinden getireceği turistler Turistik Doğu Ekspresi sayesinde hem Türkiye’nin doğusunu gezecek hem de yüksek hızlı tren (YHT) aktarmasıyla Konya ve Eskişehir’i görme imkanına sahip olacak.

 

Ankara, İstanbul ve Kapadokya'nın içinde yer alacağı Çinlilere yönelik tur, turistlerin THY’ye ait uçaklarla Kars’a getirilmesiyle başlayacak. Buradan turistik Doğu Ekspresi’ne binecek yolcular, güzergahtaki tarihi ve turistik mekanları ziyaret edip doğa sporları yapabilecek. Turistler için Ankara’dan YHT ile günübirlik Konya ve Eskişehir gezileri yapılması da öngörülüyor. Tur kafilesinin YHT ile gideceği bir başka nokta olan İstanbul’daki gezilerinin ardından THY uçakları ile yeniden Çin’e ulaştırılmaları planlanıyor. Balkan ülkelerinden THY ile İstanbul’a gelecek turistler ise önce Kapadokya’yı gezecek. Doğu Ekspresi’ne Kayseri’den binecek turistler, Sivas, Divriği, Erzurum ve Erzincan’ı gezdikten sonra Kars’a ulaşacak. Turistler buradan THY’ye ait uçaklarla ülkelerine dönecek. Sonbaharda başlaması öngörülen tur kapsamında Balkanlardan ve Çin’den gelecek 50 bini aşkın turistin Türkiye’yi ziyaret etmesi bekleniyor.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum