Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Ticari taksilere kötü haber! Dünyaya tanıtıldı

Uçan taksi ilk insanlı uçuşunu ve son testini Singapur’da gerçekleştirdi.

Reklam
Ticari taksilere kötü haber! Dünyaya tanıtıldı
23 Ekim 2019 - 18:14
Reklam

Volocopter’in hava taksi kullanımı için tasarladığı uçan taksi, ilk insanlı uçuşunu ve son testini Singapur’da gerçekleştirdi.

 

Daha önce Dubai, Helsinki, Almanya ve Las Vegas'ta birçok testten geçen uçan taksi ilk şehir merkezi turunu Singapur’da gerçekleştirdi. 18 pervaneli hava taksi VolocopterSingapur’un Marina Körfezi’nde gerçekleştirdiği uçuşu ile dünyaya tanıtıldı. Son testini de başarıyla geçen uçan taksinin tüm dünya ülkelerinde hizmete girmesi için gün sayılıyor.  

 

Asya'da 2 yıl içinde pilotsuz uçan taksi seferlerine başlanması hedeflenirken,. Marina Körfezi üzerinde 2 buçuk dakika uçan taksinin ulaşımda zirveye ulaşacağı belirtiliyor. Alman uçak ürteicisi Volocopter isimli şirket tarafından üretilen uçan taksi, bagajla birlikte iki yolcu taşıyabiliyor ve saatte 110 kilometre hıza ulaşabiliyor.

 

Uçan taksi Volocopter'i yakın zamanda tüm dünya ülkelerinde hizmete sokmayı planladıklarını söyleyen Volocopter’in CEO’su Florian Reuter, “VoloPort’u test etmek çok heyecan verici” ifadelerini kullandı.
 

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum