Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Travellers Choice 2020 ödüllerine Türkiye damga vurdu!

Dünyanın önde gelen otel ve seyahat değerlendirme sitelerinden TripAdvisor'un milyonlarca kullanıcısının oyları sonucu belirlenen Travellers Choice 2020-Best of the Best ödülleri açıklandı.

  • Reklam
Travellers Choice 2020 ödüllerine Türkiye damga vurdu!
05 Ağustos 2020 - 09:46
Reklam

Dünyanın önde gelen otel ve seyahat değerlendirme sitelerinden TripAdvisor'un milyonlarca kullanıcısının oyları sonucu belirlenen Travellers Choice 2020-Best of the Best ödülleri açıklandı.

Her yıl dünyanın dört bir yanından gezginlerin kaydettiği bilgiler, paylaştığı tüm yorumlar ve puanlar bir araya getiriliyor. 2019 yılına ait milyonlarca yorum, görüş ve derecelendirmeye göre yapılan değerlendirme neticesinde Türkiye'den birçok otel dünya ve Avrupa'nın en iyileri arasına girdi.Londra'nın birinci, Paris'in ikinci, Girit'in ise üçüncü sırada yer aldığı dünyanın en popüler destinasyonları sıralamasında İstanbul, 10'uncu oldu.


Avrupa'nın en popüler destinasyonları arasıda Türkiye'den iki il ve bir ilçe girmeyi başardı. İstanbul Avrupa sıralamasında 8'inci olurken, Antalya'nın Manavgat ilçesi 27'nci, Antalya il olarak 29'uncu sırada yer aldı. 


Türkiye'den sadece bir plajın girmeyi başardığı Dünyanın en iyi plajları listesinde Muğla'nın Dalyan ilçesinde bulunan ve "Çamlarla kaplı tepeler tarafından çevrelenmiş olan bu uzun, altın rengindeki kumlu sahil, kaplumbağalar için bir yuvalama yeri" şeklinde değerlendirilen İztuzu Plajı 19'uncu sırda yer aldı. Dünyanın en iyi plajları sıralamasında ise Brezilya'daki Baia do Sancho ilk sırada gösterildi.

ürkiye'den tek bir otelin yer aldığı dünyanın en iyi 25 oteli sıralamasında ise Antalya'nın Kemer ilçesinde bulunan Maxx Royal Kemer, dünyanın en iyi otelleri arasında 20'nci sırada yer aldı. İlk sırada ise Kamboçya'nın Siem Reap şehrindeki Viroth's Hotel var.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum