Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

TravelShop Turkey, dünyanın en iyi dini tur operatörlerini Kuşadası'na getirdi

ITB Berlin, ATM Dubai gibi dünyanın büyük turizm fuarlarının iptal olduğu bir dönemde TravelShop Turkey büyük bir başarıya daha imza attı.

  • Reklam
TravelShop Turkey, dünyanın en iyi dini tur operatörlerini Kuşadası'na getirdi
13 Mart 2020 - 02:21
Reklam

ITB Berlin, ATM Dubai gibi dünyanın büyük turizm fuarlarının iptal olduğu bir dönemde TravelShop Turkey büyük bir başarıya daha imza attı.

 

Dünyanın hemen her ülkesine dini turlar organize eden seçkin tur operatörleri TravelShop Turkey tarafından düzenlenen Kuşadası Suhan 360 Otel'de düzenlenen workshop çalıştayı ve eğitim turlarına katılmak için Türkiye’ye geldi.

Etkinliğin açılışına, Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Selçuk Belediyesi Başkanı Filiz Ceritoğlu, Selçuk Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Uysal, İzmir Turizm İl Müdürü Murat Karaçanta ve Denizli Turizm İl Müdürü Turhan Akyol, Kuşadası Genç İşadamları Başkan Yardımcısı Salman Kurt, Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı Ersel Öztürk ve birçok davetli katıldı.

 

Türkiye’yi workshop çalışmaları ve fuarlarla başarılı bir şekilde tanıtan ve dini temalı workshop çalıştayını Kuşadası’nda düzenleyen TravelShop Turkey Genel Müdürü Murtaza Kalender düzenlenen organizasyonla ilgili olarak şu bilgileri verdi:

 

“Dini temalı workshop çalıştayımıza katılmak için 1345 yabancı tur operatörü ön kayıt yaptırdı. Bunların içerisinden, 93 ayrı ülkedeki dini tur operatörlerinden 961’i kesin gelmek üzere sistemimizdeki gerekli prosedürleri tamamladı. Amacımız 961 dini tur operatörünün arasından en iyi 200 tur operatörünü getirebilmekti. Maalesef, dünyadaki koronavirüs kaygılarından ötürü birçok iptaller yaşandı. ITB Berlin fuarı iptal olana kadar yüzün üzerinde teyit olunan acenta vardı. ITB Berlin Fuarı’nın iptaliyle birlikte ülkemize 20’ye yakın ülkeden, 50’ye yakın tur operatörü workshop çalıştayımıza katılmak için geldiler”

Kuşadası’nda düzenlenen çalıştaya dünyanın değişik ülkelerinden 1345 dini tur operatörünün kayıt yaparak gelmiş olması sonucunda mühteşem bir etkinlik gerçekleştiridklerine değinen TravelShop Turke genel müdürü Murtaza Kalender, koronavirüsünde dolayı yaşadıkları ipttalere rağmen yine de etkinliği asla ertelemeyi düşünmediklerini söyledi. Özellikle Ege Bölgesi’nin dini paket turları açısından çok tarihi bir destinasyon olduğunu ve bölge turizmi 12 aya yayabilmek için dini turların çok önem arzettiğine vurgu yapan kalender şu bişgileri aktardı:

 

''Özellikle 7 kiliselerin ve Meryem Ana’ bu bölgede ancak dünyada yeteri kadar tanıtımının yapılamaması nedeniyle turizmde hak ettiği yeri alamadığını düşünüüyorum. Yapmış olduğumuz bu workshop çalıştayı ve yerinde eğitim gezileriyle turizmde hak ettiği yeri almasına katkıda bulunmak istedik. Aynı etkinliği 2021 yılında da aynı tarihte gerçekleştirmek istiyoruz. bu konuda Kuşadası, Selçuk, İzmir ve Aydın’da, Ege Bölgesi’nde bulunan resmi kurum ve kuruluşlar ve sivil toplum örgütlerinden destek bekliyoruz.''

Açılışta, Kuşadası Belediyesi Meclis Üyesi Fahrettin Çiçek, İzmir Turizm İl Müdürü Murat Karaçanta ve Denizli Turizm İl Müdürü Turhan Akyol yaptıkları konuşmalarda Ege Bölgesi’nin dini temalı turlar için önemli bir bölge olduğunu ve aynı zamanda deniz, kum ve güneşiyle birlikte ender turistik destinasyonların başında geldiğini belirttiler.

 

8 gün sürecek ve eğitim gezilerinin de düzenleneceği workshop çalıştayı öncesinde Türkiye’de gezilecek dini destinasyonların tanıtım sunumu yapıldı.

Workshop çalıştayı sonrasında ise Kuşadası’nın en şık restoranlarından Oksa Marina’da organize edilen gala yemeğinde çalıştay için Türkiye'ye gelen yabancı tur operatörleri Kuşadası’ında unutulmaz bir gece geçirildi.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum