Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

TTYD Başkanı Narin: ''Turizmde 2019 yılına dönüş 2023'de''

Turizm sektöründe gelecek 3 yıl toparlanma dönemi olarak ilan edilirken, sektörde yeni bir finansman modeli ile yeni desteklere ihtiyaç duyulduğu belirtildi.

  • Reklam
TTYD Başkanı Narin: ''Turizmde 2019 yılına dönüş 2023'de''
03 Ocak 2021 - 03:18
Reklam
Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TTYD) Başkanı Oya Narin turizm sektöründe gelirlerde yaşanan dramatik düşüşle birlikte sektörün kredi borçları ve dönüşüm ihtiyacı da göz önüne alındığında turizmde yeni bir modele ihtiyaç duyulduğunu anlattı. 

Narin, sektörün ihtiyaç duyduğu yapısal reformların ve dönüşümün hayata geçirilmesinin önümüzdeki dönemde sektörün rekabetçiliğini ve gelirlerini artıracağını kaydetti.


İçinde bulunulan özel durum itibarı ile yatırım kredilerine ve işletme sermayesine yönelik desteklere ihtiyaç olduğunu, açıklanan destek paketlerine ek desteklere duyulduğunu dile getiren TTYD Başkanı Narin, sektörde 2021 Mayıs-Haziran ayları ile birlikte bir toparlanma beklediklerini ve 2022 ve 2023 yıllarında büyümenin ivmeleneceğini aktardı.

Turizmde 2019 yılındaki gelir ve ziyaretçi seviyelerine ise 2023'te ulaşmanın mümkün olabileceği görüşünü dile getiren TTYD Başkanı Narin Ocak 2020'de yayınlanan Turizmde Dönüşüm Senaryoları Raporu'nun daha büyük bir önem kazandığını belirterek sektörün yapısal dönüşüm ihtiyacının ortaya çıktığını ve bir sonraki normalin konuşulmaya başlandığını aktardı.

TTYD Başkanı Narin ''Turizmde dönüşümü hükümetimizin bir devlet politikası haline getirmesi halinde raporumuzda detaylı şekilde ele aldığımız senaryolarımız, 2033 yılında turizm gelirlerinin yılda 120 milyar dolar mertebesine çıkabileceğini göstermektedir'' ifadelerini kullandı.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum