Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

TUI Group krize dayanamadı!

Alman uluslararası turizm şirketi Tui Group seyahat endüstrisinin karşılaştığı en büyük kriz olarak nitelendirilen, dünyayı etkisi altına alan koronavirüs (Covid-19) salgınına daha fazla dayanamadı.

  • Reklam
TUI Group krize dayanamadı!
13 Mayıs 2020 - 12:13
Reklam

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını bir çok sektörü iflasa sürüklemeye devam ederken Alman uluslararası turizm şirketi Tui Group seyahat endüstrisinin karşılaştığı en büyük kriz olarak nitelendirilen, koronavirüs (Covid-19) salgınına daha fazla dayanamadı.

Merkezi Almanya'nın Hannover kentinde bulunan ve dünyanın en büyük turizm şirketi olan TUI Group koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle, dünya çapında 8 bin kişiyi işten çıkaracağını duyurdu. TUI, 2020'nin ilk yarısında 845,8 milyon Euro zarar bildirirken, son 12 ay boyunca 289,1 milyon Euro kaybetti.

Konuyla ilgili olarak şirket yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, "Genel maliyet tabanımızı tüm grupta kalıcı olarak yüzde 30 oranında azaltmayı hedefliyoruz. Bunun, küresel olarak işe alınmayacak veya azalmayacak potansiyel olarak 8.000 kişi üzerinde bir etkisi olacaktır." İfadeleri kullanıldı.

Şirketin son zamanlarda maliyetleri yüzde 70 oranında azaltmasına rağmen ayda 250 milyon Euro oranında nakit kaybettiğini söyleyen TUI'nin genel müdürü Friedrich Joussen,"TUI'yi değiştirmeliyiz. Onu daha yalın, daha hızlı ve daha az sermaye yoğun hale getirelim." dedi.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum