Reklamı Geç
Reklam
Reklam
Reklam

Tüm uyarılara rağmen Alman tatilciden Türkiye için sevindiren haber

Alman siyasilerin “Yaz tatillerinizi Almanya’da geçirin veya iptal edin” çağrısına rağmen Almanlar yaz tatili için aramalara ve rezervasyon yapmaya başladı.

Tüm uyarılara rağmen Alman tatilciden Türkiye için sevindiren haber
26 Nisan 2020 - 11:04
Reklam

Alman siyasilerin “Yaz tatillerinizi Almanya’da geçirin veya iptal edin” çağrısına rağmen Almanlar yaz tatili için  aramalara ve rezervasyon yapmaya başladı.

 

Koronavirüs sonrası normalleşme beklentisiyle Almanlar tatil için gidecekleri yerleri seçmeye başladı. Almanya’da seyahat acentaları ve online tatil satış sitelerine rezervasyon yazılımı sunan Traffics’in yayınladığı verilere göre Alman tatilci Temmuz ve Ağustos ayları için rezervasyon yapmaya başladı. En çok rezervasyon yapılan ülke ise Türkiye.

 

2020 yaz tatili için yapılan rezervasyonlarla ilgili olarak Traffics tarafından yapılan yazılı açıklamada koronavirüs salgınına rağmen Almanların hem tatil imkanlarını araştırmaya, hem de Temmuz ve Ağustos ayları için tatil rezervasyonu yaptırmaya devam ettiği belirtildi. Verilere göre Antalya hem rezervasyonsuz aramalarda, hem de rezervasyonla sonuçlanan aramalarda özlenen tüm destinasyonların başını çekiyor.

Siyasilerin “Tatilinizi Almanya’da geçirin veya iptal edin” açıklamasına Alman Seyahat Derneği Başkanı Norbert Fiebig “Tatilimizi planlama konusunda kimseye ihtiyacımız yok” diye tepki göstermiş, önlem alarak tatilin tekrar mümkün olacağını söylemişti. Almanya Kalkınma Bakanı Gerd Müller de “Türkiye’nin içinde yer aldığı Akdeniz’de önümüzdeki günlerde tatil mümkün” demişti.

 

Ülkesinden tatil amaçlı çıkışların ilk önce Türkiye ve Yunanistan’a olmasının beklendiğini söyleyen Rusya Seyahat Endüstrisi Birliği Başkan Yardımcısı Yuri Barzykin de “Popüler olan Türkiye ve Yunanistan’ın, Temmuz ortasından itibaren Rus turistleri ağırlamaya başlayacağını bekliyoruz” açıklamasında bulunmuştu.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Reklam