Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Tur operatörü krize rağmen yeni havayolu şirketi kurdu!

Koronavirüs salgını sebebiyle havacılık sektörü zor günler geçirirken yeni kurulan havayolu şirketi filosuna ilk uçaklarını dahil etti.

  • Reklam
Tur operatörü krize rağmen yeni havayolu şirketi kurdu!
08 Aralık 2020 - 16:32
Reklam
Covid-19 salgını nedeniyle havayolları peş peşe zarar açıklayıp, iflas başvurusu yaparken Danimarka’da yeni bir marka gökyüzüyle buluşmaya hazırlanıyor.

2021’in ilk ayında ilk uçuşunu yapacak ve geçtiğimiz günlerde filosuna iki adet Boeing 737-400 model uçak katan Airseven isimli havayolu şirketi mevcut krize rağmen iyimser bir yaklaşımla sektördeki yerini alabileceğini düşünüyor.


Havayolunun resmi sitesinden yapılan açıklamada; “Havacılık sektörünün tekrar eskiye ne zaman döneceğini kimse bilmiyor. Ancak şirket olarak biz iyi bir konumdayız ve buna hazırlıklıyız” denildi.


Havayolunun en büyük yatırımcısı Danimarkalı tur operatörü Primi Tours Gruppen ön plana çıkarken, havayolu şirketinin ilk başta tarifeli uçuş yapmayı düşünmeyip charter uçuşlara yönelmeyi hedeflediği açıklandı.Şirket arafından yapılan açıklamada Airseven'ın 1961’den bu yana uçuşlar yapan, 19 uçaklık filoya sahip Copenhagen Airtaxi tarafından resmi olarak işletileceği belirtildi.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum