Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Turist akını sonrası büyük endişe: ''Korkuyoruz''

Turizm sezonunun açılması ve bayram tatilin başlamasıyla birlikte turistlerin gelişi bir yanda ekonomi anlamında sevindirirken diğer yanda turist virüs getirir mi endişesi yaşatıyor.

  • Reklam
Turist akını sonrası büyük endişe: ''Korkuyoruz''
14 Temmuz 2021 - 20:09
Reklam
Sağlık Bakanlığı'nın açıkladığı 26 Haziran ile 2 Temmuz tablosunda yüz binde 12,47 olan ancak.3 ile 9 Temmuz tablosunda vaka oranının yüz binde 29,57 olarak yansıdığı Sinop'ta yaşanan artış vatandaşlarca turizmdeki canlanmanın vaka tablosuna yansıması olarak yorumlanıyor.

Bayramda tablonun daha kötüye gitmemesi için tüm önlemlere daha fazla dikkat edilmesi istenirken bölge halkı tek endişelerinin trafik sorununun çok fazla olması ve turist akınıyla birlikte bir de hastalıktan çok fazla korktuklarını söyledi.


Artan vakalar sonrasında tekrardan bir kısıtlamaya maruz kalma endişesi yaşayan bölge halkı yaşanan turist akınının mutlaka artıları da eksileri de olacağını ancak en önemli şeyin sağlık olduğunu belirtti. Turistlerin gelmesinin ekonomi açısından iyi olabileceğini belirten bölge halkı salgının tekrardan artmasından endişe ettiklerini belirttiler.


Bölgeye yaşanan turist akınının ekonomik anlamında ticarethaneleri rahatlatacağını ancak Eylül ayında bölgedeki insanlar için hastane yolunun gözüktüğünü söyleyen Sinop halkı kurallara mutlak suretle uyulması gerektiğini hatırlattılar.


Sinop’ta yaz sezonunun açılmasıyla turist sayısı her geçen gün artarken 9 günlük bayram süresinde şehre 1 milyon turist gelmesinin beklendiği belirtildi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum