Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Turist çekmek için bedava harcama kuponu vermeye başladılar!

Koronavirüs salgında turizmde en ağır darbeyi yiyen ülkelerin başında gelen ülkede hükümetin yanında bölgeler de turist çekmek için çalışmalar yapmaya başladı.

  • Reklam
Turist çekmek için bedava harcama kuponu vermeye başladılar!
07 Eylül 2021 - 13:22
Reklam
Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü tarafından yayımlanan raporlara göre 2019 yılında Fransa'nın ardından 83,5 milyon ile dünyada en fazla turist alan ikinci ülke olan ancak salgının etkisiyle 2020'de, 1969'dan bu yana ilk kez 20 milyon turist seviyesinin altına inen İspanya'da başlatılan yeni uygulama kapsamında bölge belediyeleri gelen turistlere turizm alanında kullanmaları için ücretsiz kupon dağıtıyor.

Geçtiğimiz aylarda Mayorka’nın başlattığı turistlere bedava kupon dağıtıma uygulamasını İbiza başlatırken İspanya’nın İbiza bölgesi, pandemi ortamında turist çekmek için UNESCO tarafından Dünya Miras Alanı ilan edilmesinin 22. yıl dönümü vesilesiyle her turiste 22 Euroluk harcama kuponu veriyor. Çekler turizm ile ilgili tesislerde, restoranlarda ve tamamlayıcı hizmetler sunan şirketlerde kullanılabiliyor. Başlatılan uygulama kapsamında ülkeye gelen turist konaklama tesisine vardığında bir QR kodu alacak ve 1 Eylül ile 15 Kasım 2021 tarihleri arasında kullanılabilecek kupona sahip olacak.


Bölgenin Sineu, Inca, Llucmajor, Sóller, Santa Maria ve Palma gibi Mallorca'nın bazı ana noktaları da bu girişimde yer alarak projeyi desteklerken Belediye Turizmden Sorumlu Meclis Üyesi Dessire Ruiz yaptığı açıklamada bu çeklerin adalar arası seyahati teşvik etmek için Hükümet tarafından teşvik edilen 100 Euro'luk turizm kuponlarına ekleneceğini belirterek şehirdeki otellerde en az iki gece kalan ve rezervasyonunu bölgesel yönetim programına bağlı bir seyahat acentası aracılığıyla yaptıranlara toplam 3 bin çek dağıtacaklarını söyledi.


Başlatılan yeni kampanyada çekilişe katılmak için rezervasyonun seyahat acentası üzerinden yapılmış bir konaklama tesisinde iki kişinin en az iki geceleme yapması gerekirken verilecek olan kuponlar 31 Ekim 2021 tarihine kadar geçerli olacak.


Daha önce konaklama işletmelerinde konaklayanlar arasında 10 bin kişiye turistik faaliyetlerde kullanılacak 5 bin kupon çekilişinin yapıldığı Mayorka'da Fundacio Mallorca Turizm Konseyi eliyle yürütülen kampanya konaklama tesislerinde kalanlar arasında seyahat acentaları aracılığı ile her biri 250 Euro değerinde olan çeklerin yarısını belediye yarısını Fundacio Konseyi karşılamıştı.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum