Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Turistik Doğu Ekspresi ve Doğu Ekspresi'nin fiyatları belli oldu!

Dünyanın en güzel tren rotasında ilerleyen Doğu Ekspresi'nin fiyatları belli oldu.

  • Reklam
Turistik Doğu Ekspresi ve Doğu Ekspresi'nin fiyatları belli oldu!
07 Aralık 2021 - 14:14
Reklam
Ankara'dan kalkan Kars'a doğru hareket eden, yolcularının hem farklı lezzetleri tattığı hem de tarihi ve kültürel değerleri görme imkanına kavuştuğu Turistik Doğu Ekspresi 15 Aralık Çarşamba günü seferlerine yeniden başlıyor.

Ankara'dan Çarşamba, Cuma, Kars'tan Cuma ve Pazar günleri yola çıkacak, karşılıklı olarak haftada iki kez işletilecek trenler Ankara'dan saat 15.55'te, Kars'tan 22.20'de hareket edecek. Eski Ankara Garı'ndan hareket edecek tren 1310 kilometrelik Ankara-Kars arasındaki parkuru yaklaşık 31 saat, Kars-Ankara arasındaki parkurunu yaklaşık 32 saatte tamamlıyor. Sadece yataklı ve yemekli vagonlardan oluşan Turistik Doğu Ekspresi'nde 2 hizmet, 1 yemekli ve 6 yataklı olmak üzere toplam 9 vagon bulunuyor. Toplam 120 kişi kapasiteli olan trendeki yataklı vagonlarda her kompartmanda 2 kişi seyahat edebiliyor.


Ankara Kars yönündeyken Erzincan’da 2 saat 20 dakika, İliç’te 3 saat ve Erzurum’da 3 saat duran Turistik Doğu Ekspresi Kars Ankara yönündeyken Divriği’de 2,5 saat ve Bostankaya’da 3,5 duruyor. Oysa Doğu Ekspresi Ana Hat Treni'nin molaları sadece birkaç dakika sürüyor.


Doğu Ekspresi Ana Hat Treni'nde ise sadece örtülü kuşetli, pulman ve yemek vagonu bulunurken yok. İlk seferinden bu yana 37 bin yolcunun seyahat ettiği Turistik Doğu Ekspresi'nde fiyatlar da belli oldu.


15 Aralık'ta başlayacak Turistik Doğu Ekspresi'nin 2 kişilik yataklı kompartman için kişi başı fiyat 650 TL olarak belirlenirken 2 kişilik bilet aldığınızda oda fiyatı 1300 TL olacak. Henüz biletler satışa çıkmadı ancak ilk yolculuk 15 Aralık'ta olacak. Turistik olmayan Doğu Ekspresi'nin tek kişilik pulman bileti ise kişi başı 68 lira.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum