Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Turizm bölgesine günübirlik konaklama tesisi! Yatırımcılara çağrı

Yerli ve yabancı turistler ile bölgede yaşayan vatandaşların termal sudan daha fazla fayda sağlayabilmeleri ve turistik cazibesinin artırılması için hazırlanan tesis projesi Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu'na sunuldu.

Reklam
Turizm bölgesine günübirlik konaklama tesisi! Yatırımcılara çağrı
02 Mart 2021 - 09:36
Reklam
Niğde Valisi Yılmaz Şimşek birçok eşsiz doğal güzelliğe sahip olan kentin tanınırlığını artırmak ve kenti bir turizm şehri haline getirmek için çeşitli projelerin hazırlandığı söyledi.

Nar Köyü yakınlarında bulunan Narlıgöl Krater Gölü'nün çevre düzenlemesi ve buraya yapılacak olan günübirlik tesis için projenin Nevşehir Tabiat Varlıkları'nı Koruma Bölge Kurulu'na sunulduğunu kaydeden Vali Şimşek Narlıgöl termal suyunun, yerli ve yabancı turistler tarafından keşfedilmeyi beklediğini belirtti.


Dört mevsim farklı doğal güzelliği ile ziyaretçilerini büyüleyen krater gölü Narlıgöl’de İl Özel İdaresi tarafından parselasyon işlemlerinin tamamlandığını kaydeden Vali Şimşek şöyle devam etti:


''Parselasyon planları, mülkiyeti hazineye ait olan parsellerin tahsis işlemeleri ve kurul tarafından istenilen bütün kurum görüş yazıları tamamlanmıştır. Projenin kurul tarafından onayı için imar planında Aksaray sınırlarında kalan kısımların parselasyon planlarının onaylanması beklenilmektedir. Bunun yanında imar planında ilimiz sınırları içerisinde kalan bölümlerde yapılmış olan parselasyon planları ile imar planında Turizm Tesis Alanı olarak planlanmış parseller imar parseli olarak oluşmuş ve yatırım yapmak isteyen yatırımcılar için hazır durumdadır.''

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum