Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Turizm meslek lisesi uygulama oteli kapatılıyor

Bolu Valiliği ve Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından Bolu İzzet Baysal Abant Turizm Meslek Lisesi Uygulama Oteli’nin kapatılması kararlaştırıldı.

  • Reklam
Turizm meslek lisesi uygulama oteli kapatılıyor
10 Şubat 2020 - 14:54
Reklam

Bolu Valiliği ve Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından Bolu İzzet Baysal Abant Turizm Meslek Lisesi Uygulama Oteli’nin kapatılması kararlaştırıldı. Taşımalı eğitimde eğitim gören öğrencilere yemek çıkartılan uygulama otelinde düzeneğin, başka bir binaya taşınması kararlaştırıldı.

 

Elzağı'da yaşanan deprem sonrası harekete geçen Bolu Valiliği ve Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü, olası bir depreme karşı dayanıklılık gösteremeyeceği daha önce hazırlanan raporlarla tespit edilen binaları verilen emirle kapatmaya başladı.

 

Bolu Valiliği, rapor doğrultusunda 28 oda 56 yatak kapasiteli, restaurant ve toplantı salonlarıyla Bolululara hizmet veren Bolu İzzet Baysal Abant Turizm Meslek Lisesi Uygulama Oteli’nin kapatılmasını emretti. Otel bünyesinde bulunan ve taşımalı eğitimde öğrenim gören öğrencilerin yemeklerinin hazırlandığı mutfağın ise başka bir okula taşınması kararlaştırıldı.

 

Edinilen bilgiye göre, Bolu İzzet Baysal Abant Turizm Meslek Lisesi Uygulama Oteli’nin yeni hizmet binasının yapılması için 2020 yılı bütçesinden ödenek istendi ve bütçenin belirlenmesinin ardından aynı yerde yeniden inşa edilecek.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum