Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Turizm sektör profesyonelleri: ''2023 hedefi gerçekçi ve ulaşılabilir''

Turizm sektör profesyonelleri Türkiye'nin 2023 hedefi olan 75 milyon turist sayısının çok gerçekçi ve ulaşılabilir olduğunu söyledi.

  • Reklam
Turizm sektör profesyonelleri: ''2023 hedefi gerçekçi ve ulaşılabilir''
29 Eylül 2019 - 12:06

Turizm sektör profesyonelleri Türkiye'nin 2023 hedefi olan 75 milyon turist sayısının çok gerçekçi ve ulaşılabilir olduğunu söyledi.

 

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık Türkiye'nin 2023 hedefi olan 75 milyon turist sayısının çok gerçekçi ve normal koşullarda kolay şekilde erişebilecek bir hedef olduğunu, yapılacak bazı düzenlemelerle turizmde bu hedefin üstüne çıkmanın bile mümkün olacağını söyledi.

.

Yapılacak düzenlemelerle sadece kişi sayısının değil kişi başı gelirinde artacağına değinen Ayık turizmin güçlü bir sektör ve endüstri olduğunu vurguladı. Ayık, "Ülke olarak sahip olduğumuz varlıklarımızı ürüne dönüştürürsek ve turistlerin Türkiye'ye gelme nedenlerini çoğaltırsak hedefleri çok daha rahat yakalarız. Ülke ekonomisine katkı yapmaya devam ederiz. Hatta turizm sektörü cari açığı tek başına kapatabilir ve hatta Türkiye bu sayede ticari fazla bile verebilir." diye konuştu.

 

Konulan hedeflere ulaşılabileceğine inanıyoruz

 

2023 turizm hedefine ulaşılabileceğine inandıklarını ve ülkenin turizmdeki hedeflerine ulaşabilmesi için üzerlerine düşeni yaptıklarını, yapmaya devam edeceklerini vurgulayan Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Erkan Yağcı "2023'te 75 milyon turist hedefi, Türkiye açısından son derece gerçekçi ve ulaşılabilir bir hedef. Bizim de bu yönde yoğun çalışmalarımız var. Belirli stratejiler çerçevesinde özellikli tanıtım alanında devam ettirilecek çalışmalarla bu hedefe ulaşabileceğimizi söyleyebilirim." ifadelerini kullandı.

 

Veriler turizmde herşeyin yolunda gittiğini gösteriyor

 

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy'un yaptığı ve son derece profesyonelce hazırlanmış sunumun turizmciler olarak içlerini rahatlattığına dikkati çeken Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Ülkay Atmaca, şunları kaydetti:

"Bakan Ersoy'un sunumu ve açıklanan veriler, turizmde her şeyin yolunda gittiğini gösteriyor. Thomas Cook'un iflasıyla ilgili bazı kafa karışıklıkları vardı ancak İngiliz pazarındaki artışın devam edecek olması ve iki tur operatörü ve hava yolu firmasıyla sözleşme imzalama aşamasına gelinmiş olması bizleri rahatlattı. Bakan Bey'i ve kadrosunu son derece inanmış gördük. 2023'te 75 milyon turist ve 65 milyar dolar gelir hedefine ulaşabileceğimizi düşünüyorum."

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum