Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Turizm sektörü 2021 için alternatif pazar arayışında!

Güvenli Turizm Sertifikası ile sağlıklı ve güvenli tatilin adresi haline gelen Antalya ve Muğla'da sektör temsilcileri alternatif pazarlara yöneldi.

  • Reklam
Turizm sektörü 2021 için alternatif pazar arayışında!
17 Ocak 2021 - 10:50
Reklam
Salgından önce 193 ülkeden turist ağırlayan Antalya, salgının gölgesinde de farklı ülkelerden turist çekmeyi başardı.

Antalya'nın salgın sürecinde Akdeniz ülkeleri başta olmak üzere yabancı rakiplerini önemli ölçüde geride bıraktığını söyleyen Antalya Kent Konseyi Turizm Çalışma Grubu Başkanı Recep Yavuz Mayorka, Rodos, Girit ve Dubrovnik gibi turizm merkezlerine uçuşların olmadığı günlerde bile Antalya'nın turist ağırladığını 2021'de daha farklı ülkelerden turistlerin Antalya'ya gelebileceğini söyledi.


Dalaman Havalimanında, uçuşların başladığı günden itibaren yaklaşık 500 bin yabancı yolcuya hizmet verdiklerini belirten YDA Dalaman Havalimanı Genel Müdürü Cengiz Tuğrul denizi, kumu, güneşi, tarihi ve turistik mekanları, doğal güzellikleri, mavi turlarıyla öne çıkan Muğla'nın, yeni sezona hazırlandığını, kendilerinin ve turizmcilerin 2021'e odaklandığını aktardı.

Salgın nedeniyle geçen yıl çok sayıda İngiliz'in tatil yapma fırsatı bulamadığını ve bu yılı beklediklerini bu yüzden İngiltere pazarında bu yıl büyük bir artış beklediklerini dile getiren Tuğrul, görüşmelerin başladığını ve ön rezervasyonların umutlandırıcı olduğunu kaydetti.

Ön rezervasyonlar İngiltere'yi ise Rusya, Ukrayna ve Almanya'nın takip ettiğini belirten Tuğrul 2021 yılında Kazakistan'dan da Dalaman'a uçuşların gerçekleşeceğini söyledi.

2021 yılı için Bulgaristan, Arnavutluk gibi yeni pazarlardan turist beklediklerini ifade eden Tuğrul Arap Yarımadası ve Körfez'in bulunduğu bölgelerden yoğun talep aldıklarını bu sezon farklı ülkeleri bölgede görebileceklerini söyledi.

Sektör olarak 2021'e odaklandıklarını, Muğla'ya gelen turistlerin, ağırlıklı olarak İngiliz ve Avrupalı olduğuna işaret eden Dalaman, Ortaca, Köyceğiz Turistik Otelciler ve Turizm İşletmeciler Birliği (DOKTOB) Başkanı Yücel Okutur yeni destinasyonların Muğla'ya kazandırılması ile sayılarda muhakkak artış olacağı değerlendirmesinde bulundu.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum