Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Turizmcinin yılbaşı hedefi yerli turist!

Yılbaşının yaklaşmasıyla yerli ve yabancı vatandaşlar, tatil planlamasını yapmaya başladı.

  • Reklam
Turizmcinin yılbaşı hedefi yerli turist!
12 Aralık 2019 - 13:37
Reklam

Yılbaşının yaklaşmasıyla yerli ve yabancı vatandaşlar, tatil planlamasını yapmaya başladı. 

 

Yılbaşında ciddi bir hareketlilik beklediklerini söyleyen Türkiye Otelciler Federasyonu (TUROFED) Başkanı Osman Ayık, vatandaşların deniz, kum, güneş üçlüsünün yanı sıra, kayak merkezleri de tercih edeceğini ifade etti.

 

Bu ayın 17'sinden sonra Almanya ve Avrupa ülkelerinin rezervasyonlarında hareketlilik yaşanacağını kaydeden Ayık, "Rezervasyonlarda ufak ufak sinyaller var. Ama özellikle iç turizmde ciddi bir hareket olacak. Güney bölgelerinde de Antalya'da hareket yaşanacak. Şunu da unutmamak lazım; Pamukkale ve Denizli'de vatandaşların tercih ettiği bölgeler olacak" dedi.

 

Vatandaşların yılbaşına her zaman ilgi gösterdiğini dile getiren Ayık, birçok işletmenin özel yılbaşı programları ve eğlenceler düzenlediğini belirtti.

 

2020'de çift haneli büyüme beklentisi 

 

2020 turizmini ele alan Ayık, "Bu sene inşallah 51 milyonu geçiyoruz. 2020 için gerçekleşen ön rezervasyonlarda fena gitmeyen sayılarımız var. Herkesin bildiği gibi 2019'da Türkiye kazananlar grubundaydı. Bu trendin 2020'de de devam etmesini bekliyoruz. Ama artış oranları 2019 seviyelerinde olmayabilir. Biz yine de çift haneli büyümeyi bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

 

 

Yılbaşı organizasyonlarına yerli turistten yoğun ilgi

 

Özellikle sanatçıların yer alacağı tesislere çok ciddi talebin olduğunu dile getiren sektör temsilcileri, yılbaşında otellerin tamamını dolacağını beklediklerini söyledi. Yılbaşıyla alakalı ciddi bir hareketlilik olduğuna dikkat çeken sektör temsilcileri ''Avrupa o kadar yoğun değil. Normal süreç devam ediyor. Avrupa ve Rusya'da çok büyük bir artış yok ama yılbaşıyla ilgili büyük artış iç pazardan geçiyor. Çünkü iç pazardan yoğun bir talep var." deüerlendirmesinde bulundu.

 

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum