• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Turizmde 2019 ruhunu yakaladık ama...

Turizmde 2022 yılını pandemi öncesi döneme yaklaşan çok parlak bir yıl olarak tanımlayan Cornelia Diamond Golf Resort Spa Genel Müdürü Zafer Alkaya değerlendirmelerde bulundu.

  • Reklam
Turizmde 2019 ruhunu yakaladık ama...
09 Ağustos 2022 - 04:30
Reklam
Antalya’nın dünyanın en iyi hizmetini veren turizm destinasyonu olduğunu belirterek ürün ve hizmet kalitesinde ulaşılan nokta ile bunun tescil edildiğini kaydeden Cornelia Diamond Golf Resort Spa Genel Müdürü Zafer Alkaya özellikle Antalya fiyat/hizmet performansında son yıllarda nitelikli turizm yapabilmenin yollarını da aramayı sürdürdüğünü söyledi.

İspanya örneğinde olduğu üzere yapılması gereken şeylerin belli olduğunu vurgulayarak rakiplerin kişi başı bin 200 dolara ulaşmışken hizmet kalitesi çok daha iyi olan Türk turizminin doğru fiyatı bulmasının şart olduğuna değinen Alkaya yaptığı değerlendirmede şunları söyledi:


''Verdiğimiz hizmet kalitesi ile fiyat dengemizi korumamız gerekiyor. Şu anda Antalya ve Belek bölgesindeki en önemli sorunun turist sayısı değil fiyat olduğunu düşünüyoruz. Çok yüksek fiyatlardan satalım demiyoruz, turizm sektörü olarak en doğru fiyatlarla satalım istiyoruz. İspanya, Yunanistan, Portekiz’den çok daha iyi bir hizmet kalitesine sahibiz. Turizmde ülkemizin hak ettiği sonuçlara ancak bu anlayışla ulaşabiliriz.''

Turizm sektörünün 2019 ruhunu yakaladığını ve 2022 yılının çok parlak bir yıl olarak geçtiğini belirten Alkaya 2023’e pazar payı artmış, yeni pazarlara ulaşmış bir yıl olarak baktıklarını söyledi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum