Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Turizmde 2021 geçiş, 2022 patlama yılı olacak!

Antalya Kent Konseyi Turizm Çalışma Grubu Başkanı Recep Yavuz, 2020 yılının getirdiği sorunların daha uzun yıllar devam edeceğini söyledi.

Reklam
Turizmde 2021 geçiş, 2022 patlama yılı olacak!
15 Aralık 2020 - 04:59
Reklam
İnsanların sağlığı ve ekonomisinin telafisi zor yaralar aldığını aktaran ve koronavirüsten sonra insanların hayatlarında birçok radikal değişiklik olmasının öngörüldüğüne değinen Yavuz turizm ve seyahatin koronadan sonra da devam edeceğini belirtti.

Avrupalılar için tatil ve seyahatin strese karşı en iyi ilaç olarak asgari ve zaruri ihtiyaçlar listesi içinde yer aldığını belirten, milyonlarca insanın, yüz binlerce işletme ve milyonlarca turizm çalışanının şimdiden 2021 nasıl olacak, seyahate gidilebilecek mi? sorusuna cevap aradığını söyleyen Yavuz, 200 ülkeyle koordineli çalışan Dünya Turizm Örgütü'nün (UWNTO), projeksiyonlarını karamsar ve iyimserler olarak ayrıştırdığını da dile getirdi.


Aşının bulunmasının ve dağıtılıyor olmasının moral yarattığını kaydeden Yavuz, herkesin kısa sürede aşı olmasının mümkün olmayacağını ancak tatile gidecek olanların aşı konusunda istekli olacaklarını belirterek ''Herkesin aşılanması 2022'ye sarkar. Birçok ülke, aşı kartı ile turiste izin verecek. Aşı olmak yeterli değil, gidilecek ülkelerin de aynı donanımı sağlaması gerekir. Bu konuda nüfusu kalabalık Akdeniz ülkelerinin hemen organize olması zor." diye konuştu.


Akdeniz'deki klasik tatil ülkelerinin yine ön planda olduğunu belirten ve tatilin yine herkesin gerçekleştireceği bir aktivite olacağına inançlarının tam olduğunu belirten Yavuz sağlık konusundaki yeterlilik, gerekli korona tedbirleri, yakın uçuş mesafesi, güneş, deniz, kaliteli oteller ve uygun fiyat, 2021 tatil ülkelerinin şifreleri olacağını belirterek şunları söyledi:


“2021, bir geçiş yılı olacak. 2022 yılında turizmde patlama olabilir. Ancak hazirandan önce hareketlilik mümkün gözükmüyor. 3 aya sıkışan turizmde sayısal artış kısıtlı olur. Gerçek normalleşme 2022'de olur."

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum