Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Turizmde dibi gören İspanya turist getirmenin yollarını arıyor

Gayrisafi milli hasılasının yüzde 13'ünü oluşturan turizm sektöründe yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle bu yıl önemli kayıp bekleyen İspanyol hükumeti çok kısıtlı da olsa ülkeye turist getirmenin yollarını arıyor.

  • Reklam
Turizmde dibi gören İspanya turist getirmenin yollarını arıyor
30 Nisan 2020 - 13:31
Reklam

Gayrisafi milli hasılasının yüzde 13'ünü oluşturan turizm sektöründe yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle bu yıl önemli kayıp bekleyen İspanyol hükumeti çok kısıtlı da olsa ülkeye turist getirmenin yollarını arıyor.

 

Ülkedeki Covid-19 salgınıyla ilgili gündemdeki konuları yabancı basın mensuplarına değerlendiren İspanya'daki koalisyon hükümetinden üst düzey bir yetkili, salgın sürecinde göğüs germeleri gereken en zor sorunların başında turizmin geldiğini, turizm sektörünün ne zaman başlayacağına dair tarih vermenin şu an için erken olduğunu belirtti.

 

Yönetimi en zor konuların başında turizmin geldiğini ve bu yüzden hiçbir ülkenin henüz bunu konuşmaya başlamadığına dikkat çeken hükümet yetkilisi "Biz, salgının kontrol altına alınıp, turistlerin güvenliğinin sağlanması halinde turizmin kademeli olarak başlatılmasından yanayız." şeklinde konuştu.

 

Geçen yıl 84 milyon turisti ağırlayan İspanya için turizmin çok önem arz ettiğini ancak Covid-19'un yarattığı sağlık, ekonomik ve sosyal krizin her şeyin önüne geçtiğini kaydeden hükumet yetkilisi, "Şu an için İspanya olsun, ABD, Türkiye, İtalya, Yunanistan olsun herkes için geçerli tek şey, sağlık koşullarında turistin güvenini sağlayan yerler oluşturmaktır. Bunun için de ülkelerin birlikte çalışması gerekmektedir. İspanya, AB'deki ortaklarıyla birlikte çalışmaktadır." dedi.

 

İspanya'da salgından en az etkilenen bölgelerden olan Balear Adalarında evleri olan özellikle Alman vatandaşlarının, yazı burada geçirmek için yaptıkları taleplerin de değerlendirildiğini belirten hükümet temsilcisi, sınırların ancak sağlık güvenliği garanti edildikten sonra kademeli olarak açılabileceğini vurguladı.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum