Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Turizmi canlandırmak için haftada 3 gün izin sistemi geleceğini duyurdu

Ülkenin Başbakanı yabancı turistlerin ülkeye girişinin yasak olması sebebiyle iç turizmi canlandırmak ve ekonomiyi hareketlendirmek için haftanın günlerinde yeni bir düzenleme yapılabileceği sinyalini verdi.

Reklam
Turizmi canlandırmak için haftada 3 gün izin sistemi geleceğini duyurdu
20 Mayıs 2020 - 08:12
Reklam

Ülkenin Başbakan'ı yabancı turistlerin ülkeye girişinin yasak olması sebebiyle iç turizmi canlandırmak ve ekonomiyi hareketlendirmek için haftanın günlerinde yeni bir düzenleme yapılabileceği sinyalini verdi.

 

Facebook üzerinden canlı yayın yapan Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern, daha kısa bir hafta ile ekonominin artabileceğini ve iç turizmin hareket kazanabileceğini dile getirdi. Hafta içinde çalışma günlerinin dört güne inmesinin ve tatil günlerinin de 3 güne çıkmasının gündemlerinde olduğunu söyleyen Ardern vatandaşların bu düzenle birlikte iş/günlük yaşam dengesini de sağlayabileceğini vurguladı.

 

Esnek çalışma saatlerinin uygulanmasını desteklediğini söyleyen Ardern, “Birçok insanın haftada dört gün çalışma sistemini önerdiğini duyuyorum. Gerçekten bu tamamen işveren ile çalışan arasında. Eğer bir işverenseniz ve bunu yapabilecek gücünüz varsa ben bunu desteklerim” ifadesini kullandı.

 

Yeni tip koronavirüs salgınından 21 insanın ölmesi sonrasında koronavirüsüne karşı en iyi savaşan ülke olarak tanımlanan 5 milyonluk nüfusu olan Yeni Zelanda’da Başbakan Ardern’in kriz sürecindeki performansı uluslararası kamuoyunda ve vatandaşları arasında büyük alkış toplamıştı.

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum