Reklamı Geç
Reklam
Reklam
Reklam

Türk restoran zinciri Lunch Box iflas etti!

Başta İstanbul olmak üzere Tekirdağ ve Kayseri’de toplam 11 şubesi bulunan Lunch Box restoran zinciri için mahkeme tarafından iflas kararı verildi.

Türk restoran zinciri Lunch Box iflas etti!
06 Şubat 2020 - 13:27
Reklam

Başta İstanbul, Tekirdağ ve Kayseri’de toplam 11 şubesi bulunan konkordato sürecindeki Lunch Box hakkında olumsuz raporlar sebebiyle mahkeme şirketin iflasına karar verdi.

 

Yargılama devam ederken, şirkette işler toparlanamadı. Gelen olumsuz raporlarla birlikte mahkeme, Şef Gıda Restoran İşletmeleri San. ve Turizm ve Dış Ticaret Limited Şti. ile Dünya Mutfağı Gıda Sanayi Ticaret Limited Şti'nin konkordato uzatma talebi reddedildi. Kararla birlikte, konkordato komiser heyetinin görevi sona ererken Bakırköy 3'üncü Asliye Ticaret Mahkemesi'nin 30 Ocak'taki kararı sonrası iki şirket için de tasfiye süreci başladı.

 

Erkan Şahintürk'ün sahibi olduğu Lunch Box, yeme içme sektörünün bilinen markalarından biri konumundaydı. Markanın çeşitli AVM'lerde 11 şubesi bulunuyor. Marka 2001 yılından bu yana hizmet veriyor. Lunch Box bünyesinde 350 kişi çalışıyor.

 

İstanbul'da Mall Of İstanbul, Metro City, CapaCity ve Forum İstanbul gibi AVM'lerde şubesi bulunan Lunch Box için geçen yıl konkordato talep edilmişti. Mahkeme yapılan başvuru sonrası şirketlere yönelik tedbir kararı vermişti. Anılan kararla birlikte şirketler, alacaklılara karşı korumaya alınmıştı.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum