Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Türk yatırımcılara çağrı: ''Otel inşaatı deneyimlerinizden yararlanmak istiyoruz''

Türk şirketlerini işbirliğine çağıran yönetimin, şirketlerin otel inşaat alanındaki deneyimlerini benimsemeyi planladığı bildirildi.

  • Reklam
Türk yatırımcılara çağrı: ''Otel inşaatı deneyimlerinizden yararlanmak istiyoruz''
29 Eylül 2019 - 08:35
Reklam

Kuzey Osetya yönetiminin, Türk şirketlerin otel inşaat alanındaki deneyimlerini benimsemeyi planladığı bildirildi.

 

Rus basınına açıklamalarda bulunarak işbirliği çağrısı yapan ve Türk şirketlerin otel inşaat alanındaki deneyimlerinin benimsenmesinin planlandığını belirten  Kuzey Osetya-Alanya Cumhuriyeti Kalkınma Ajansı Genel Müdürü Aleksandr Pliev, ülkelerinin başta Ruslara hizmet verecek turistik bir bölge olarak konumlandırılamıyorsa bu sektörün gelişmiş olduğu ülkelerin deneyimine bakılması gerektiğini, bu noktada Türk yatırımcıları bölgeye davet ettiklerini söyledi.

 

Pliev, geçen temmuzda Antalya’da düzenlenen Türkiye ile Rusya Hükümetlerarası Karma Ekonomik Komisyonu (KEK) 16. Dönem Toplantısı’nda Kuzey Osetya yönetiminin Türk şirketleriyle ve kurum yetkilileriyle lojistik ve turizm alanındaki projelerle işbirliği yapmaya hazır olduğunu belirttiğine dikkat çekti.

 

Türk ve Rus heyetlerine Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ile Rusya Enerji Bakanı Aleksandr Novak’ın eş başkanlık ettiği KEK toplantısında Novak’ın belirlediği hedef, Türkiye ile ticaret hacminin 4 katına, yani 100 milyar dolara çıkarılmasıydı. İki ülke arasındaki işbirliği için belirlenen alanlar ise tarım, inşaat, metalürji ve enerji, uzay, ilaç üretimi ve sayısal teknolojiler olmuştu.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum