Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Türkiye'de IATA Travel Pass uygulamasını başlatan ilk hava yolu şirketi oldu

Hava yolu şirketi, yolcuların koronavirüs salgınına bağlı olarak değişkenlik gösteren ülke giriş koşullarını karşıladıklarını güvenli ve kolay bir şekilde doğrulamalarını sağlayan IATA Travel Pass uygulamasını başlattı.

Reklam
Türkiye'de IATA Travel Pass uygulamasını başlatan ilk hava yolu şirketi oldu
23 Nisan 2021 - 07:33
Pegasus Hava Yolları, yolcuların koronavirüs testi gibi yurt dışı seyahatlerde gerekli sağlık belgelerinin dijital olarak saklamasına ve yönetmesine olanak tanıyan IATA Travel Pass uygulaması için Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) ile sözleşme imzaladı.

IATA Travel Pass uygulamasını Türkiye’de pilot olarak başlatan ilk hava yolu olan Pegasus'tan yapılan açıklamaya göre yolcuların koronavirüs salgını döneminde değişkenlik gösteren yurt dışı ülke giriş koşulları konusunda daha hızlı ve daha güvenli bir seyahat süreci yaşamasını hedefliyor.

IATA Travel Pass’in Türkiye’deki ilk uygulayıcısı olan Pegasus Hava Yolları, bu entegrasyonun hayata geçirilmesinde, dünyanın en büyük hava yolu yazılım teknoloji sağlayıcılarından olan Hitit ile çalışıyor. Pegasus Hava Yolları önümüzdeki dönem hayata geçirmeyi planladığı farklı uygulamalarla da ülkeler arası uçuşun önündeki sağlık şartı bariyerini kolaylaştırarak, yolcularının seyahatlerini sağlıklı ve güvenli şekilde gerçekleştirmelerini hedefliyor.

Uygulama sayesinde test yapılacak merkezlerin bilgileri, test sonuçları ve uçuş bilgileri dijital ortamda yönetilebiliyor.

Sağlık bilgilerinin doğrulanmasını tek bir uygulamada birleştiren IATA Travel Pass, yolcuların koronavirüs salgınına bağlı olarak değişkenlik gösteren ülke giriş koşullarını karşıladıklarını güvenli ve kolay bir şekilde doğrulamalarını sağlıyor.

Sağlık verilerinin hassas doğası göz önünde bulundurularak tasarlanan uygulama kapsamında, veriler herhangi bir merkezi veri tabanı yerine yolcuların kendi cep telefonlarında saklanıyor. Böylece seyahat edecek kişiler, kişisel bilgilerinin paylaşımı üzerinde tam kontrole sahip oluyor.

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum