Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Türkiye'den Rusya ve Avrupa ülkelerine charter hazırlığı

Almanya, Rusya ve Avrupa'dan tatil için Türkiye'ye gelmek isteyenlerin olduğunu belirten Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, charter uçuşlar yoluyla bu kişilere tatillerini Türkiye'de yaptırıp, tekrar evlerine göndermek istediklerini söyledi.

Reklam
Türkiye'den Rusya ve Avrupa ülkelerine charter hazırlığı
25 Mayıs 2020 - 09:27
Reklam

Almanya, Rusya ve Avrupa'dan tatil için Türkiye'ye gelmek isteyenlerin olduğunu belirten Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, charter uçuşlar yoluyla bu kişilere tatillerini Türkiye'de yaptırıp, tekrar evlerine göndermek istediklerini söyledi.


Turizmin başlayabilmesi için hayata geçirdikleri sertifikasyonun çok önemli olduğunu belirterek bu alandaki tüm çalışmaların Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yaptığını söyleyen Bakan Çavuşoğlu Alanya'da yayın yapan Alanya Dim TV'de katıldığı programda kendisinin de muhataplarını sadece turizm amaçlı da aradığını belirtti. 

 

Turizm alanında Almanya'nın yanında diğer ülkelerle de çalışmalar yapıldığını belirten Çavuşoğlu, Rusya'dan, Ukrayna'dan, Orta Asya ve Balkanlar'dan turistlerin Türkiye'ye gelmek istediğini aktardı.

 

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy'un dört bakan yardımcısı olduğunu ve kendisinin de beşinci bakan yardımcısı gibi turizm için çalıştığını, özellikle Rusya ve Almanya hatlarının açılması için çalışma yürüttüklerini söyleyen Çavuşoğlu, her ülkenin dış hatlar konusunda ülkesindeki vaka, ölümler gibi tüm rakamları dikkate alarak uçuşlara karar vereceğini anlattı.

 

Charter uçuşlar düzenlenebilir, gelsinler görsünler

 

Özellikle normal tarifeli uçuşlar başlamasa bile charter uçuşlarıyla o ülkelerden Türkiye'ye gelmek isteyen turistlerin evinden ilk adımı attıktan sonra tekrar evine dönünceye kadar güvenli şekilde ülkeye getirilip, tatilini Türkiye'de yaptırıp, tekrar evlerine göndermek istediklerine değinen Bakan Çavuşoğlu ''Bu konuda yaptığımız ve yapacağımız çalışmalarla o ülkelerin yetkililerini ikna etmeye çalışıyoruz. O ülkelerin heyetlerini de Türkiye'ye davet etmeye başladık. Gerek Sağlık Bakanlığı gerek Kültür ve Turizm Bakanlığı veya sektörden, tur şirketleri, operatörler dahil hepsi gelsinler görsünler, bizim aldığımız tedbirleri, havaalanından otele kadar servis nasıl olacak görsünler istiyoruz." ifadelerini kullansınlar

 

Türkiye'nin sağlık kapasitesinin dünyada örnek gösterildiğine dikkati çeken Çavuşoğlu, "Sağlık kapasitemiz de önemli. Pozitif vaka olabilir, bu çok normal. Türkiye'nin sağlık kapasitesi örnek gösteriliyor ama turizm destinasyonuna da bunları göstermek lazım. Hem Almanya'dan hem Rusya'dan heyetleri davet ettik, memnuniyetle karşıladılar. İnşallah resmi yazıları da Bakanımız gönderiyor, sonuçta bizim görevimiz onları ikna etmek" ifadelerini kullandı.

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum