Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Türkiye'den vize talep etmeyen ülkeden karantina kararı!

Sınırlarını tekrar açmaya karar veren ülke, aralarında Türkiye'nin de olduğu birçok ülkeden gelenlerle ilgili yeni bir karar aldı.

  • Reklam
Türkiye'den vize talep etmeyen ülkeden karantina kararı!
28 Ekim 2020 - 10:29
Reklam

Türkiye'den 30 güne kadar vize talep etmeyen, koronavirüs salgınına karşı en sert önlemleri alarak minimum etkiyle süreci devam ettiren Singapur’da yeni kararlar alındı.

Kasım ayında ülkeye girecek Türk vatandaşlarının konaklayacakları mekanlarda 14 günlük zorunlu karantinada tutulmasına karar veren Singapur Sağlık Bakanlığı, daha önceki listede yer almayan Türkiye’nin yanı sıra Estonya, Finlandiya, Japonya, Norveç, Sri Lanka, Güney Kore ve Tayland’dan 4 Kasım itibariyle ülkeye giriş yapan turistlerin ikamet edecekleri yerde 14 gün karantinaya alınacağı belirtildi.


Konuyla ilgili olarak singapur Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada tecrit uygulamasına uymak istemeyenlerin ise elektronik sistem ve fiziksel kontrol bölgelerine giderek durumlarının takip edileceği belirtildi.

Başta turizm olmak üzere kilit sektörleri canlandırmak için sınırlarını tekrar açmaya hazırlanan Singapur’un bu sebeple karantina ve tecrit uygulaması listesini genişlettiği belirtildi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum