Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Türkiye Futbol Federasyonu'ndan Antalya turizmine destek

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Antalya açısından büyük önem taşıyan futbol turizmini kurumsal olarak destekleme kararı aldı.

  • Reklam
Türkiye Futbol Federasyonu'ndan Antalya turizmine destek
18 Haziran 2019 - 11:16
Reklam

Turizmin başkenti Antalya’da turizmin çeşitlendirilmesi ve özellikle kış turizminin canlandırılmasına yönelik çalışmalara Türkiye Futbol Federasyonu’ndan da (TFF) destek geldi. İstanbul’da gerçekleştirilen ilk yönetim kurulu toplantısında görev dağılımı yapan TFF yönetimi, uzun yıllar Antalyaspor Başkanlığı yapan Hasan Akıncıoğlu’nu Futbol Turizmi Geliştirme Sorumlusu olarak görevlendirdi.

 

Hürriyet'in haberine göre, yapılan görevlendirmenin turizme katkısı konusunda açıklamalarda bulunan TFF Yönetim Kurulu Üyesi Akıncıoğlu, “Görev süremiz boyunca futbol turizmi ile ilgili önemli çalışmalara imza atacağız. TFF yönetiminde böyle bir başlık açılmasını ve bu konuda çalışma yapılması özellikle önerdim. Çünkü futbol turizmi Türk turizmi açısından büyük önem taşıyor” dedi.

Turizm niteliği taşıyan kentlerdeki spor tesislerinin durumuyla ilgili geniş kapsamlı bir çalışma yaptığını kaydeden Akıncıoğlu, “Antalya futbol turizmi açısından çok önemli bir değer. Otellerimizin Avrupa standartlarında futbol sahaları var. Biz bu sahaların daha aktif biçimde kullanılmasını istiyoruz. Eğer bunu sağlayabilirsek özellikle kış turizmine büyük katkı sunabiliriz” diye konuştu.

 

Futbol turizminin TFF bünyesinde gündeme gelmesinin turizm ve pazar çeşitliliği açısından çok önemli olduğunu vurgulayan Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Erkan Yağcı, şu değerlendirmelerde bulundu: “TFF gibi önemli bir kurumun turizmi gündemine alması bizi de sevindirdi. Burada yürütülecek çalışmaların sektörümüze olumlu yansıyacağını düşünüyoruz. Antalya’nın hem iklimi hem de mevcut futbol tesisleri futbol turizmine çok uygun. Tabi sadece bu alanlardaki uygunluk yeterli değil. Bu alanın geliştirilmesi amacıyla planlı ve destek alarak hareket edilmesi gerekiyor. Futbol turizmi Dünya Turizm Örgütü’nün de gündeminde. Hatta Barselona futbol kulübü ile ortak bir çalışma yapıyorlar. Biz de TFF ile önemli çalışmalara imza atabiliriz.”

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum