Reklamı Geç
Reklam
Reklam
Reklam

Türkiye'nin ilk 5 yıldızlı oteli! Hilton Bosphorus satışa çıktı

Türkiye'nin ilk 5 yıldızlı oteli konumundaki Hilton Bosphorus İstanbul'u 2005 yılında satın alan Aydın Doğan, oteli satışa çıkardı.

Türkiye'nin ilk 5 yıldızlı oteli! Hilton Bosphorus satışa çıktı
25 Eylül 2019 - 08:06
Reklam

Türkiye'nin ilk 5 yıldızlı oteli konumundaki Hilton Bosphorus İstanbul'u Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'ndan 255.5 milyon dolara satın alan Aydın Doğan, oteli satışa çıkardı.

 

Türkiye'nin ilk 5 yıldızlı oteli konumunda bulunan, mülkiyeti Emekli Sandığı'na ait olan,  Hilton Bosphorus'u 2005 yılında Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'ndan 255.5 milyon dolara satın alan Aydın Doğan, oteli satışa çıkardı.

 

Yerli ve yabancı birçok yatırımcıların konumundan dolayı büyük ilgi gösterdiği 62 bin 337 metrekarelik alana kurulu Hilton İstanbul Bosphorus Oteli için Doğan'ın, bedelinin çok üstünde bir rakam istediği konuşuluyor.

 

Nişantaşı ve Taksim'e yürüme mesafesinde, İstanbul Boğazı ve Tarihi Yarımada manzaralı otelin bahçesindeki bin 56 ağacı kesip yerine AVM, villa ve otel yapmak için rapor düzenleten Doğan'ın yatırım planı daha önce Anıtlar Kurulu tarafından engellenmişti.

Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Leyla Özcan
    10 ay önce
    Konum cok güzel. Maalesef son Yillarda Qualite cok düsmüstü. Insallah yeni sahibi Arap olmaz.