Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Türkiye'nin ilk çadır kamp konseptli oteli açıldı

Doğa turizmine uygun bir yatırımla Türkiye’nin ilk çadır kamp konseptli oteli Tunceli’de hizmete açıldı.

  • Reklam
Türkiye'nin ilk çadır kamp konseptli oteli açıldı
25 Temmuz 2019 - 13:33
Reklam

Yerli ve yabancı turist sayısında yaşanan artışa paralel olarak Tacettin Yertüm isimli iş insanı tarafından Tunceli’nin doğa turizmine uygun bir yatırımla Türkiye’nin ilk çadır kamp konseptli oteli hizmete açıldı.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı istihdam seferberliği ve Tunceli Valisi Tuncay Sonel'in yatırım çağrısı üzerine bölgeye yatırım kararı alan iş insanı Yertüm, Türkiye’nin ilk çadır kamp konseptli otelini 5 dönümlük alan üzerinde 31 oda ve 61 yatak kapasitesi ile hayata geçirdi.Munzur nehri kenarında tamamıyla çevreci konseptle tasarlanarak hazırlanan Türkiye’de bir ilk olan çadır kamp konseptli oteli Tunceli’ye kazandırmanın mutluluğunu yaşadığını anlatan Yertüm toplam 31 çadırdan oluşan otelin 61 yatak kapasiteli olduğunu söyledi.

Yertüm ''Bu çadırlar nitelikli çadırlar. Beş yıldızlı otellerin konforunu aratmayacak şekilde dizayn edilen otelimiz 5 bin metrekare üzerinde. Munzur’a ve ormana sıfır mesafede yapıldı. Çadır odalarımızda klimadan televizyona, duştan wi-fi bağlantısına varana kadar birçok şey mevcut. Daha önce turizm destinasyonu olarak kimsenin tercih etmediği kent, artık huzur ve güvenin de sağlanmasıyla kabuğunu kırdı. Turistlerin artık tercih ettiği yer olan Tunceli yatırıma muhtaç bir yer. Şu an biz bir kamping merkezi kurduk. Tunceli halkı çok sevecen, çok cana yakıni çok insancıl bir halktır. Biz buraya geldiğimizde sağ olsunlar yatırımcı olarak bizlere ellerinden gelen her türlü desteği verdiler" dedi.Türkiye'de ilk olma özelliğine sahip çadır kamp konseptli otelde incelemelerde bulunan Vali Tuncay Sonel projenin kentin turizm potansiyeli ve marka değerini artıracağı belirtilerek, "Tunceli, bozulmamış doğası, tarihi, sosyal ve kültürel zenginlikleri ile önemli turizm kaynaklarına sahiptir. Türkiye'nin en zengin turizm kaynaklarına sahip olan ilimizin, sahip olduğu doğa turizmi potansiyelini değerlendirmek için sürdürülebilirlik ilkeleri çerçevesinde, doğa ve kültür mirasımızı da koruyarak, bölgemizde alternatif turizm türlerinin geliştirilmesine katkı sağlamak amacıyla, bu yatırımımız büyük önem taşıyor. Bu şekilde Tunceli hem bölgenin hem Türkiye'nin önemli doğa turizmi merkezi haline gelecek. Bu da ilimizin turizm gelirlerini önemli ölçüde artıracaktır. İş adamımızı ilimize yaptığı bu yatırımından dolayı tebrik ediliyorum" diye konuştu. 

  • Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • IHSAN
    3 yıl önce
    Doğru bir karar turizmi devamligi için cesitlendirmeliyiz; bu o bölge için değil de tüm yurt için yapılmalıdır.